Alnatura Luomu-kaurakeksit, 250 g

Rapeaa keksinautintoa

1,99 €

(7,96 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 250 g

Jälleen varastossa alkaen 05. lokakuuta

Miksi kestää kauemmin?

Miksi kestää kauemmin? Tätä tuotetta ei valitettavasti ole varastossa, mutta saamme sitä pian. Voit tilata nyt – tuote lähetetään sinulle heti saapumisen jälkeen. Sulje

Toimitus maanantaina, 12. lokakuuta mennessä

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Täysjyväkaurahiutaleet pohjana
  • Monipuoliseen käyttöön
  • Kätevä välipala mukaan
  • Luomusertifioitu Luomusertifioitu
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomukamomillatee, 30 g

Alnatura Luomu-kaurakeksit, 250 g 1,99 € (7,96 € / kg)
Alnatura Luomukamomillatee, 30 g 1,69 € (56,33 € / kg)
Kokonaishinta: 3,68 €
Kuvaus

Alnatura-luomu-kaurakeksit tarjoavat herkullisen rapean nautinnon jokaisella haukkauksella. Täysjyväkaurahiutaleisiin pohjautuvat keksit sopivat monenlaisiin herkkuhetkiin: naposteltaviksi, jälkiruokiin tai leivontaan. Ne ovat myös kätevä välipala mukaan otettavaksi.

Tuotenro.: XPI-MM-240176
Sisältö: 250 g
EAN: 4104420253865
Valmistajan nro: 240176
Merkki: Alnatura
Ravitsemuksen muodot: Kasvissyöjille
Tuotelajit: Elintarvike
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Luomusertifioitu, Vegetaarinen
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä ja kuivassa
Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: C – Kananmuna, F – Soijapavut, G – Maito, H – Pähkinät, M – Sinappi
Ainesosat

43 % täysjyvä-kaurahiutaleet[1], Täysjyväjauhoja[1], juurikassokeri[1], auringonkukkaöljy[1], Gerstenmalzextrakt[1], nostatusaine (ammoniumkarbonaatit, natriumkarbonaatti), Meersalz

  1. luonnonmukaisesta maataloudesta
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1964 / 469 kj / kcal
rasva 20 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 1,6 g
hiilihydraatit 62 g
  josta sokeri 18 g
kuidut 6,4 g
proteiini 7 g
suola 0,65 g
Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura Luomu-kaurakeksit