Alnatura Alnatura kuorimaton luomuseesami, 400 g

Kuorimattomia seesaminsiemeniä bowleihin, salaatteihin ja muuhun

3,19 €

(7,98 € / kg, sis. 25,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 400 g

Varastossa

Toimitus torstaina, 08. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään keskiviikkona kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • 100 % luomua
  • Pähkinäinen, hieman karvas maku
  • Monipuoliseen käyttöön
  • Luomusertifioitu Luomusertifioitu
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen
  • Laktoositon Laktoositon

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomu kultaiset pellavansiemenet, 500 g

Alnatura Alnatura kuorimaton luomuseesami, 400 g 3,19 € (7,98 € / kg)
Alnatura Luomu kultaiset pellavansiemenet, 500 g 3,49 € (6,98 € / kg)
Kokonaishinta: 6,68 €
Kuvaus

Alnaturan kuorimaton luomuseesami tuo keittiöösi pieniä, rapeita siemeniä, joiden herkullinen maku ja laadukas luonne tekevät niistä mainion lisän moniin ruokiin. Se sopii erinomaisesti salaatteihin, bowleihin, leipiin, sämpylöihin ja kasvisruokiin tuomaan lisää rakennetta ja makua. Siemenet ovat peräisin valvotusta luomuviljelystä, ja ne käsitellään hellävaraisesti, jotta niiden luonnollinen aromi säilyy. Hienon pähkinäisen vivahteensa ansiosta seesami sopii monipuolisesti moniin suosikkiresepteihisi.

Tuotenro.: XPI-MM-240197
Sisältö: 400 g
EAN: 4104420253629
Valmistajan nro: 240197
Merkki: Alnatura
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille, Keto, Paleo, Laktoositon, Kuitupitoinen
Allergeenit: Laktoositon
Tuotelajit: Siemenet
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Luomusertifioitu, demeter, Vegaaninen, Vegetaarinen
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna
Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: A – Gluteeni
Ainesosat

seesami[1]

  1. Demeter-viljelystä
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 2575 / 615 kj / kcal
rasva 55 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 8,5 g
hiilihydraatit 1,6 g
  josta sokeri 1,2 g
kuidut 13 g
proteiini 22 g
suola 0,01 g
Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura kuorimaton luomuseesami

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder