Alnatura Luomulasagne, 250 g

Italialainen pastaklassikko

1,70 € 1,89 € -10%

(6,80 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 250 g

Jälleen varastossa alkaen 12. lokakuuta

Miksi kestää kauemmin?

Miksi kestää kauemmin? Tätä tuotetta ei valitettavasti ole varastossa, mutta saamme sitä pian. Voit tilata nyt – tuote lähetetään sinulle heti saapumisen jälkeen. Sulje

Toimitus maanantaina, 19. lokakuuta mennessä

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Luomulaatu
  • Vegaaninen
  • Valmistettu italialaisesta durumvehnäjauhosta
  • Luomusertifioitu Luomusertifioitu
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomu ekstra-neitsytoliiviöljy, 500 ml

Alnatura Luomulasagne, 250 g 1,70 € (6,80 € / kg)
Alnatura Luomu ekstra-neitsytoliiviöljy, 500 ml 6,74 € (13,48 € / l)
Kokonaishinta: 8,44 €
Kuvaus

Kuinka tuoda pala Italiaa kotiin? Alnaturan luomulasagnen avulla tietenkin. Se on täydellinen valinta herkullisiin uuniruokiin. Hienoimmasta luomudurumvehnäjauhosta valmistettu lasagne vakuuttaa laadullaan ja muotonsa säilyttävyydellä. Lado levyt vuorotellen kastikkeen ja juuston kanssa, laita vuokaan uuniin ja nauti – pala italialaista elämäniloa, joka onnistuu aina.

Tuotenro.: XPI-MM-145145
Sisältö: 250 g
EAN: 4104420236912
Valmistajan nro: 145145
Merkki: Alnatura
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille
Tuotelajit: Pasta
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Luomusertifioitu, Vegaaninen, Vegetaarinen
Säilytysohjeet: Säilytä kuivassa
Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: F – Soijapavut, M – Sinappi, P – Lupiinipavut
Ainesosat

durumvehnäsuurimot[1]

  1. luonnonmukaisesta maataloudesta
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1461 / 349 kj / kcal
rasva 1,5 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 0,5 g
hiilihydraatit 71 g
  josta sokeri 3,2 g
kuidut 3,5 g
proteiini 11 g
suola 0,01 g
Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura Luomulasagne

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder