Alnatura Luomu-minisuolarinkilät ilman pinnalle ripoteltavaa suolaa, 100 g

Rapsakka naposteluklassikko kaikenikäisille

1,16 € 1,29 € -10%

(11,60 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 100 g

Varastossa

Toimitus keskiviikkona, 14. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään maanantaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Rapsakoita, aromaattisia ja miedosti suolattuja
  • Vegaanisia, hiivattomia ja ilman pinnalle ripoteltavaa suolaa
  • Naposteluun ja koristeluun
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomu linssivohvelit, 100 g

Alnatura Luomu-minisuolarinkilät ilman pinnalle ripoteltavaa suolaa, 100 g 1,16 € (11,60 € / kg)
Alnatura Luomu linssivohvelit, 100 g 1,52 € (15,20 € / kg)
Kokonaishinta: 2,68 €
Kuvaus

Koko perheen herkkuhetkiin: rapeaksi paistetut luomusuolarinkilät ilman hiivaa ja pinnalle ripoteltavaa suolaa – Alnaturan tutun luomulaadun mukaisesti! Nauti niitä sellaisenaan pieneen napostelunälkään, tarjoa välipalaksi Liptauerin ja muiden levitteiden kanssa tai viimeistele niillä makean ja suolaisen vivahteikkaita jälkiruokia. Vegaaniset naposteltavat tuovat mukavaa vaihtelua herkkuhetkiin.

Vinkki: Sulatettu suklaa on lähes lyömätön kuorrute jäätelölle, erilaisille kreemeille ja kakuille. Kun koristelet herkut näillä rapsakoilla, hienovaraisesti suolatuilla rinkeleillä, lopputulos on taatusti herkullinen!

Tuotenro.: XPI-MM-227074
Sisältö: 100 g
EAN: 4104420234598
Valmistajan nro: 227074
Merkki: Alnatura
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille
Tuotelajit: Snack
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Hiivaton, Vegaaninen, Vegetaarinen
Säilytysohjeet: Säilytä huoneenlämmössä, Säilytä kuivassa
Ainesosat

Vehnäjauho tyyppi 550[1], palmuöljy[1], ohramallasuute[1], ruokasuola, natriumhydroksidi (Pretzel-liuos)[2]

  1. luonnonmukaisesta maataloudesta
  2. Happamuudensäätöaineet
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1612 / 385 kj / kcal
rasva 3,7 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 1,5 g
hiilihydraatit 74 g
  josta sokeri 1,9 g
kuidut 5,6 g
proteiini 11 g
suola 2,2 g
Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura Luomu-minisuolarinkilät ilman pinnalle ripoteltavaa suolaa