Alnatura Luomu Hyvää yötä -tee, 40 g

Täydellinen kumppani levolliseen yöhön

2,33 € 2,59 € -10%

(58,25 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 40 g

Jälleen varastossa alkaen 12. lokakuuta

Miksi kestää kauemmin?

Miksi kestää kauemmin? Tätä tuotetta ei valitettavasti ole varastossa, mutta saamme sitä pian. Voit tilata nyt – tuote lähetetään sinulle heti saapumisen jälkeen. Sulje

Toimitus tiistaina, 20. lokakuuta mennessä

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Luomulaatu
  • Vegaaninen
  • Hienostuneen mieto, kukkainen maku
  • Luomusertifioitu Luomusertifioitu
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Cosmoveda Luomu Triphala Churna, 120 g

Alnatura Luomu Hyvää yötä -tee, 40 g 2,33 € (58,25 € / kg)
Cosmoveda Luomu Triphala Churna, 120 g 15,29 € (127,42 € / kg)
Kokonaishinta: 17,62 €
Kuvaus

Siemaus toisensa jälkeen kohti levollista yötä: Alnatura Luomu Hyvää yötä -tee sisältää kauranversoa, joka tuo teehen hienostuneen heinämäisen tuoksun. Lehmuksenkukka ja laventeli viimeistelevät teen miedon kukkaisen maun. Kaikki ainesosat ovat peräisin luonnonmukaisesta viljelystä.

Tuotenro.: XPI-MM-218071
Sisältö: 40 g
EAN: 4104420219984
Valmistajan nro: 218071
Merkki: Alnatura
tee: Teepussit
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille
Tuotelajit: Teet
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Luomusertifioitu, Vegaaninen, Vegetaarinen
Säilytysohjeet: Säilytä kuivassa
Ainesosat

22 % vihreä kaurayrtti[1], Melisse[1], Aito kamomilla (Chamomilla recutita)[1], Sitruunaruoho[1], 8 % Lindenblüten[1], Orangenschale[1], 2 % laventelinkukkia[1], hypätä[1]

  1. luonnonmukaisesta maataloudesta
Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura Luomu Hyvää yötä -tee