Alnatura Luomu Origin -fettuccine, 500 g

Karkea pastapinta

1,99 €

(3,98 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 500 g

Jälleen varastossa alkaen 12. lokakuuta

Miksi kestää kauemmin?

Miksi kestää kauemmin? Tätä tuotetta ei valitettavasti ole varastossa, mutta saamme sitä pian. Voit tilata nyt – tuote lähetetään sinulle heti saapumisen jälkeen. Sulje

Toimitus maanantaina, 19. lokakuuta mennessä

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Luomulaatua
  • Vegaaninen
  • Valmistettu pronssimuoteilla
  • Italialainen durumvehnäjauho
  • Luomusertifioitu Luomusertifioitu
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomu Dauno Gargano SAN, Italia, 500 ml

Alnatura Luomu Origin -fettuccine, 500 g 1,99 € (3,98 € / kg)
Alnatura Luomu Dauno Gargano SAN, Italia, 500 ml 13,29 € (26,58 € / l)
Kokonaishinta: 15,28 €
Kuvaus

Alnatura Luomu Origin -fettuccine on pitkää pastaa, jonka leveys sijoittuu linguinen ja tagliatellen välimaastoon. Se sopii erinomaisesti kermaisiin ja sattumia sisältäviin kastikkeisiin. Perinteinen pronssimuotti antaa pastalle karhean pinnan, joka imee kastiketta erityisen hyvin. Valmistettu 100-prosenttisesti italialaisesta durumvehnäjauhosta.

Valmistusohje:
Lisää pasta kiehuvaan, suolattuun veteen ja keitä 10–11 minuuttia välillä sekoittaen.

Tuotenro.: XPI-MM-215176
Sisältö: 500 g
EAN: 4104420240087
Valmistajan nro: 215176
Merkki: Alnatura
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille
Tuotelajit: Pasta
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Luomusertifioitu, Vegaaninen, Vegetaarinen
Säilytysohjeet: Säilytä kuivassa
Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: F – Soijapavut, M – Sinappi
Ainesosat

durumvehnäsuurimot[1]

  1. luonnonmukaisesta maataloudesta
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1419 / 339 kj / kcal
rasva 1,4 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 0,3 g
hiilihydraatit 67 g
  josta sokeri 3,6 g
kuidut 3,2 g
proteiini 13 g
suola 0,01 g
Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura Luomu Origin -fettuccine