Bake Affair Tee ”Trick or Treat”, 110 g

Mustateesekoitus

9,26 € 10,29 € -10%

(84,18 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 110 g

Vielä 9 kpl varastossa

Toimitus tiistaina, 13. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään maanantaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Kurpitsan ja vaahtokarkkien maku
  • Lämmittäviä mausteita
  • Nautitaan kuumana tai kylmänä

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Bake Affair Teepussi ”Tänään tunnen itseni karhunvahvaksi”, 25 g

Bake Affair Tee ”Trick or Treat”, 110 g 9,26 € (84,18 € / kg)
Bake Affair Teepussi ”Tänään tunnen itseni karhunvahvaksi”, 25 g 4,13 € (165,20 € / kg)
Kokonaishinta: 13,39 €
Kuvaus

Bake Affairin ”Trick or Treat” -tee on halloween-henkinen sekoitus, jonka pohjana on musta tee. Se sisältää kurpitsanpaloja, vaahtokarkkeja sekä lämmittäviä mausteita, kuten kanelia ja tähtianista. Aromaattinen tee tuo syksyisen tunnelman kuppiin ja maistuu täydelliseltä niin kuumana kuin kylmänäkin halloween-kaudella.

Tuotenro.: XPI-BAF-1206
Sisältö: 110 g
EAN: 9120101517809
Valmistajan nro: 1206
Merkki: Bake Affair
tee: Irtotee
Tuotelajit: Teet
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä ja kuivassa
Ainesosat

Schwarzer Tee, 10 % Marshmallows (Glukoosi-fruktoosisiirappi, Zucker, Trinkwasser, Gelatine, dekstroosi, Maisstärke, vanilja-aromi), kanelinpalat, Kürbiswürfel, Kürbisstücke gefrier-getrocknet, aito tähtianis, Zimtstange, aromi

Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1449 / 346 kj / kcal
rasva 3,9 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 0,9 g
hiilihydraatit 39,4 g
  josta sokeri 24,7 g
proteiini 16 g
suola 0,1 g
Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Bake Affair GmbH, Hauptstraße 5, 3373 , Kemmelbach, Itävalta, www.bakeaffair.at

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Bake Affair Tee ”Trick or Treat”