Dr. med. Ehrenberger luomu- ja luontaistuotteet

Suodata & lajitella

Hinta Koostumus Allergeenit Tuotteiden ominaisuudet Kenelle Hyvä jollekin
Suodata

Dr. med. Ehrenberger: 1–30 / 41 tuotteesta

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Karvaskurkku

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Karvaskurkku, 60 kapselia

  • Sisältää Coprinus lääkinnällistä sientä
  • Sisältää kanelipolyfenoleja ja kromia
  • Ei lisäaineita
25,99 € (721,94 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Krilliöljy Premium

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Krilliöljy Premium, 100 kapselia

  • 4 mg astaksantiinia päivittäisannosta kohti
  • 100 % antarktista krilliä
  • Ei kalamaista makua
89,99 € (1.090,79 € / kg)

Ilmainen toimitus 13. lokakuuta asti

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Pii kolloidi

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Pii kolloidi, 200 ml

  • 100 % luonnollista alkuperää
  • Allergeeniton
  • Vegaaninen
37,49 € (187,45 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Akaasiakuitujauhe Luomu

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Akaasiakuitujauhe Luomu, 360 g

  • 80 % liukenee kuituja
  • Myös raskaana oleville, imettäville ja lapsille
  • Neutraali maku
32,99 € (91,64 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Luomu tähtianis

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Luomu tähtianis, 180 kapselia

  • 100 % luonnollista alkuperää
  • Kokonaisista jauhetuista hedelmistä
  • Ilman täyte- ja säilöntäaineita
43,49 € (483,22 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Eisenchelat Forte

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Eisenchelat Forte, 90 kapselia

  • Täysin kasviperäinen
  • Luontaisia vitamiineja
  • Allergeenivapaa
27,99 € (555,36 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet B-vitamiinikompleksi forte

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet B-​vitamiinikompleksi forte, 60 kapselia

  • • Kvinoan ituista
  • • 100 % luonnollinen alkuperä
  • • Hellävaraisesti käsin käsitelty
26,99 € (771,14 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Boswellia-uute + inkivääri + kurkuma

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Boswellia-​uute + inkivääri + kurkuma, 120 kapselia

  • 100 % luonnonmukainen alkuperä
  • Ainutlaatuinen yhdistelmä
  • Käsin rakkaudella täytetty
39,49 € (639,00 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Acerola C-vitamiini + Sinkki

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Acerola C-​vitamiini + Sinkki, 60 kapselia

  • Myös yli 12-vuotiaille lapsille
  • Acerolakirsikasta
  • Vegaaninen
18,49 € (534,39 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Oliivinlehtiuute

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Oliivinlehtiuute, 90 kapselia

  • 100 % luonnollinen alkuperä
  • Runsaasti katkeriaineita
  • Allergeenivapaa
27,99 € (863,89 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Buntnesselin uutekapselit

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Buntnesselin uutekapselit, 120 kapselia

  • 100 % luonnollista alkuperää
  • Vapaa allergeeneista
  • Sopii diabeetikoille
26,99 € (338,22 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet 5-in-1 Magnesiummikrobi

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet 5-​in-​1 Magnesiummikrobi, 180 kapselia

  • 100 % luonnollista alkuperää
  • Ihanteellinen päivittäiseen käyttöön
  • Optimaalinen annostus
45,49 € (451,29 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet MSM Kapselit

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet MSM Kapselit, 150 kapselia

  • 100 % luonnollinen ja kasvipohjainen
  • Rakkaudella käsin valmistettu
  • Allergeenien vapaa
47,49 € (316,60 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Pajuuntuuote kapselit

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Pajuuntuuote kapselit, 120 kapselia

  • 100 % luonnollinen yksittäistuote
  • Kapselikuori selluloosasta
  • Valmistettu huolellisesti käsityönä
25,99 € (442,01 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Lactobacillus 10 Stämme

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Lactobacillus 10 Stämme, 60 kapselia

  • 15 miljardia bakteeria & 10 laadukasta kantaa
  • Sisältää Triphala-jauhetta & Triphala-ekstraktia
  • Valmistettu käsityönä Itävallassa
38,49 € (1.069,17 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Pro Collagen vegaaninen

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Pro Collagen vegaaninen, 360 g

  • 60 annospussia á 6 g
  • Sisältää L-lysiiniä, glysiiniä ja L-proliinia
  • C-vitamiinia ja Tremella vitaalisientä
41,49 € (115,25 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Punariisi + oliivipuunlehti

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Punariisi + oliivipuunlehti, 180 kapselia

  • Monasciini & Ankaflaviini
  • Ilman Monakoliini K:ta
  • Vegaaninen & täyteaineeton
103,99 € (1.013,55 € / kg)

Ilmainen toimitus 13. lokakuuta asti

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Jamssijuuriuutekapselit

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Jamssijuuriuutekapselit, 180 kapselia

  • Luonnollinen ravintolisä
  • Ei sisällä väriaineita tai täyteaineita
  • Puhdas kasviperäinen kapseli
43,49 € (493,08 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Pelkistetty L-glutationi

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Pelkistetty L-​glutationi, 90 kapselia

  • 100 % luonnollista alkuperää
  • Perustuu 3 aminohappoon
  • Allergeeniton
39,49 € (975,06 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Granaattiomena-uute

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Granaattiomena-​uute, 60 kapselia

  • 100 % luonnollista alkuperää
  • Kasvipohjainen kapselikuori
  • Allergeenivapaa
30,99 € (1.036,45 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Luomunokkonen

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Luomunokkonen, 120 kapselia

  • Arvostettu superruoka
    Koko lehdistä
    Ei sisällä lisä- tai apuaineita
17,49 € (373,72 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Kondroitiini + MSM + Glukosamiini

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Kondroitiini + MSM + Glukosamiini, 180 kapselia

  • Vapaa eläinperäisistä ainesosista
  • Parannettu imeytyminen
  • Kiteisessä muodossa
67,99 € (503,63 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Endothel Life

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Endothel Life, 480 g

  • Sisältää acerolakonsentraattia
  • Sisältää B-vitamiinien kompleksin
  • Vegaaninen & ilman lisättyä sokeria
41,49 € (86,44 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Musta kumina siemeniä luomu

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Musta kumina siemeniä luomu, 180 kapselia

  • 100 % luonnollinen
  • Kokonaisista siemenistä
  • Käsin kapseloitu
28,99 € (322,11 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Acerola C-vitamiinijauhe Luomu

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Acerola C-​vitamiinijauhe Luomu, 100 g

  • 100 % luonnollista alkuperää
  • Helppo annostella
  • Hyvin siedetty
26,99 € (269,90 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Moringa Bio

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Moringa Bio, 120 kapselia

  • 100 % luonnollinen ja kasviperäinen
  • Paljon ravintoaineita
  • Allergeenivapaa
22,99 € (491,24 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Luonnollinen Multivitamiini 10+

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Luonnollinen Multivitamiini 10+, 120 kapselia

  • Sisältää B-vitamiinikompleksin
  • C-vitamiini & D-vitamiini
  • Gluteeniton & laktoositon
36,49 € (532,70 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Greippiensiemenuute

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Greippiensiemenuute, 90 kapselia

  • 100 % luonnonmukaista alkuperää
  • Käsityönä valmistettu
  • Sisältää flavonoideja & C-vitamiinia
30,99 € (619,80 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet OPC + C kapselit

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet OPC + C kapselit, 60 kapselia

  • 100 % luonnollista alkuperää
  • Sisältää polyfenoleja
  • Allergeeneista vapaa
23,99 € (740,43 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Reishi Bio

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Reishi Bio, 90 kapselia

  • 100 % luonnollinen ja kasviperäinen
  • Bio GanoUltra -jauhe™
  • Allergeeniton
33,99 € (839,26 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Luonnon kauneus ja kaikki sen ainutlaatuiset kyvyt - niihin perustuu Dr.med. Ehrenbergerin tuotteet. Nuorena lääkärinä hän keskittyi enemmän tutkimukseen, jossa hän opintojensa ohjaamana vieraili alkukantaisten kansojen luona ja pääsi tutustumaan heidän parantamiskäytäntöihinsä. Hän tapasi myös Nobel-palkinnon saajia ja kävi Venäjän nykyaikaisimmissa tutkimuslaitoksissa. Tämän tiedon perusteella Dr. med. Ehrenberger perusti yrityksen Itävallan Etelä-Burgenlandiin, jossa kehitys, tuotanto ja myynti tapahtuvat edelleen ilman teknisiä välineitä ja kehittyy jatkuvasti. Purkit on myös valmistettu 100 % kierrätettävästä sokeriruo'osta tehdystä biomuovista. Ihanteellinen luonnollisena tukena kautta linjan.