Kaikki aiheesta ”oksidatiivinen stressi”

Suodata & lajitella

Hinta Highlights Merkit Koostumus Allergeenit Tuotteiden ominaisuudet
Suodata

Antioksidantit ja vapaita radikaaleja sitovat aineet: 1–30 / 258 tuotteesta

Synergy ProArgi 9+

Synergy ProArgi 9+, 30 pussia à 9,83 g (295 g)

  • L-arginiini & L-sitrulliini
  • Sisältää kuutta eri vitamiinia
  • Virkistävä sitrushedelmän maku
90,49 € (306,75 € / kg)

Ilmainen toimitus 13. lokakuuta asti

Synergy Mistify

Synergy Mistify, 2x 730 ml setti

  • Runsas arvokkaiden antioksidanttien lähte
  • Erittäin korkea ORAC-arvo
  • Ainutlaatuinen ravintoaineiden yhdistelmä
90,99 € 110,98 € (62,32 € / l)

Ilmainen toimitus 12. lokakuuta asti

Synergy Phytolife

Synergy Phytolife, 730 ml

  • Nestemäinen ravintolisä
  • Sisältää lehtivihreää, sinimailasta ja ohraa
  • Piparminttuaromi
38,99 € (53,41 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Alpinamed Prosta Plus

Alpinamed Prosta Plus, 30 kapselia

  • Erityisesti miehille
  • Granaattiomena- ja sahapalmöljyä
  • Sopii myös diabeetikoille
20,81 € 24,49 € (874,37 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

FutuNatura Artisokkamehu

FutuNatura Artisokkamehu, 500 ml

  • Ravintolisä
  • Arvokkaita aineita
  • Sisältää C-vitamiinia
11,89 € (23,78 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Original Masqueliers Anthogenol OPC

Original Masqueliers Anthogenol OPC, 90 kapselia

  • Kasvissyöjille
  • Antioksidantit
  • Huippulaatuinen tuote
61,99 € (2.152,43 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Oliivinlehtiuute

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Oliivinlehtiuute, 90 kapselia

  • 100 % luonnollinen alkuperä
  • Runsaasti katkeriaineita
  • Allergeenivapaa
27,99 € (863,89 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Mustakuminaöljy 500 mg

Mustakuminaöljy 500 mg, 180 kapselia

  • Sisältää runsaasti tyydyttymättömiä rasvahappoja
  • Hellävaraisesti kylmäpuristettu öljy
  • 55 % linolihappoa
23,99 € (195,04 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Vitamaze Koentsyymi Q10

Vitamaze Koentsyymi Q10, 120 kapselia

  • 98% ubikinonia
  • Ei sisällä magnesiumstearaattia
  • Vahva annostelu
40,49 € (793,92 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Alfalipoiinihappo 300 mg

Alfalipoiinihappo 300 mg, 90 kapselia

  • 50 % R- ja 50 % S - alfalipoiinihappoa
  • Laadukas luonnollinen aine
  • Kehitetty korkeimpien laatustandardien mukaan
40,49 € (1.226,97 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Vitaplex Nestemäinen D3-vitamiini, 3000 IU

Vitaplex Nestemäinen D3-​vitamiini, 3000 IU, 30 ml

  • Lampaanvillarasvasta
  • Korkea biologinen hyötyosuus
  • 1 tippa päivässä
33,49 € (1.116,33 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Igennus Pure & Essential Astaxanthin Complex

Igennus Pure & Essential Astaxanthin Complex, 90 geeliä

  • 90 vegaanista pehmytkapselia
  • Luonnollinen leväuute
  • Sisältää antioksidantteja
27,99 € (933,00 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

SOJALL Bio Royal

SOJALL Bio Royal, 240 g

  • Idätetty ja fermentoitu
  • Sisältää spermidiniä ja soijaproteiinia
  • Luonnollinen B-vitamiinen lähde
32,99 € (137,46 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

pure encapsulations C-vitamiini 400

pure encapsulations C-​vitamiini 400, 90 kapselia

  • Askorbiinihappo
  • Neutraali pH-arvo
  • Ihanteellinen herkille henkilöille
28,99 € (674,19 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Allergy Research Group Nrf2 Renew™

Allergy Research Group Nrf2 Renew™, 120 veg. kapselia

  • Sisältää parsakaalin itu-uutetta (sulforafaani)
  • Sisältää vihreän teen ja granaattiomenauutetta
  • Täydennetty oliivinlehdellä ja maarianohdakkeella
79,49 € (883,22 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

pure encapsulations Pelkistetty glutatioini

pure encapsulations Pelkistetty glutatioini (60 kapselia)

  • Koostuu kysteiinistä, glutamiinihaposta ja glysiinistä
  • Setria®-brändin G-SH
  • Ilman tarpeettomia lisäaineita
46,49 € (2.324,50 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Allergy Research Group MVM-A

Allergy Research Group MVM-​A, 180 veg. kapselia

  • Sisältää antioksidantteja
  • Sisältää kaikki B-vitamiinit
  • Hypoallergeeninen ja gluteeniton
48,49 € (808,17 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Allergy Research Group Berberiini

Allergy Research Group Berberiini, 90 veg. kapselia

  • Korkeasti konsentroitu berberiini-HCl
  • Peräisin Berberis aristata -kasvista
  • Laaja käyttöalue
65,49 € (818,63 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

pure encapsulations Ubiquinol-QH 100 mg

pure encapsulations Ubiquinol-​QH 100 mg, 60 kapselia

  • Q10 aktiivisessa muodossa
  • Biofermentaatioprosessin avulla valmistettu
  • Ei turhia lisäaineita
107,99 € (1.741,77 € / kg)

Ilmainen toimitus 13. lokakuuta asti

Puskuroitu C-vitamiini 500 mg

Puskuroitu C-​vitamiini 500 mg, 90 kapselia

  • Kaliumaskorbaatin muodossa
  • Neutraali pH-arvo välillä 6–7,5
  • Soveltuu herkille henkilöille
17,49 € (257,21 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Vitamaze OPC rypäleen siemenuute

Vitamaze OPC rypäleen siemenuute, 180 kapselia

  • Valmistettu ilman magnesiumstearaattia
  • Erittäin annosteltu 450 mg OPC:llä
  • Valmistettu HACCP-konseptin mukaisesti
23,99 € (151,45 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

KAL Vitamin E 200

KAL Vitamin E 200, 90 geeliä

  • Esteröimättömässä muodossa
  • 134 mg D-alfatokoferolia per pehmeä kapseli
  • 90 pehmeää kapselia
23,99 € (615,13 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Vitamaze Astaksantiini

Vitamaze Astaksantiini, 90 kapselia

  • 4 mg astaksantiinia per päiväannos
  • B1-vitamiinin kanssa
  • Ei sisällä magnesiumstearaattia
24,99 € (652,48 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Berglöwe Itävallan astaksantiini

Berglöwe Itävallan astaksantiini, 120 kapselia

  • Luomu oliiviöljyllä
  • Ensiluokkainen Itävaltalainen tuote
  • Sisältää luonnollisia E- ja D-vitamiineja
80,99 € (1.124,86 € / kg)

Ilmainen toimitus 13. lokakuuta asti

pure encapsulations All-in-one 50+

pure encapsulations All-​in-​one 50+, 120 kapselia

  • Mikroravinteiden yhdistelmä
  • Täydellinen perusta joka päivälle
  • Sisältää lisäksi koliinia
65,99 € (916,53 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

pure encapsulations Antioksidantti Kaava

pure encapsulations Antioksidantti Kaava, 60 kapselia

  • C-vitamiini, sinkki & seleeni
  • Testattu huipputaso
  • Täydellinen arkeen
51,49 € (1.255,85 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Vitamaze R-alfa-lipoiinihappo

Vitamaze R-​alfa-​lipoiinihappo, 60 kapselia

  • Vesi- ja rasvaliukoinen antioksidantti
  • 200 mg R-alfa-lipoiinihappoa per kapseli
  • Ei sisällä magnesiumstearaattia
25,99 € (1.019,22 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Luomunokkonen

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Luomunokkonen, 120 kapselia

  • Arvostettu superruoka
    Koko lehdistä
    Ei sisällä lisä- tai apuaineita
17,49 € (373,72 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Pelkistetty L-glutationi

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Pelkistetty L-​glutationi, 90 kapselia

  • 100 % luonnollista alkuperää
  • Perustuu 3 aminohappoon
  • Allergeeniton
39,49 € (975,06 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Ester-C Plus 1000 mg C-vitamiinikompleksi

SOLGAR Ester-​C Plus 1000 mg C-​vitamiinikompleksi, 180 tablettia