Kaikki ruoansulatuskanavan hyvinvoinnista

Jokainen, joka haluaa tehdä jotain hyvää ruoansulatukselleen tulisi ensin löytää tasapaino elämän kaikilla osa-alueilla. Ruokavaliossa tulisi ottaa huomioon tasapaino ruoka-aineiden välillä, kaikkea tulisi syödä vähän. Kuidun kanssa ei tulisi myöskään liioitella. Pienet apurit auttavat tässäkin asiassa, kuten kauraleseet tai pellavansiement. Jokatapauksessa on erittäin tärkeää saada riittävä määrä kasviainieta, vitamiineja ja mineraaleja.

Tee ostoksia kategorioiden avulla.

Suodata & lajitella

Hinta Highlights Merkit Koostumus Allergeenit Tuotteiden ominaisuudet
Suodata

Ruoansulatus, vatsa ja suolisto: 1–30 / 653 tuotteesta

Synergy ProArgi 9+

Synergy ProArgi 9+, 30 pussia à 9,83 g (295 g)

  • L-arginiini & L-sitrulliini
  • Sisältää kuutta eri vitamiinia
  • Virkistävä sitrushedelmän maku
90,49 € (306,75 € / kg)

Ilmainen toimitus 13. lokakuuta asti

Nature Love Probiona-kulttuurien seos

Nature Love Probiona-​kulttuurien seos, 120 kapselia

  • Luomukasvatettua inuliinia
  • Bakteeriviljelmät enteropäällysteisissä kapseleissa
  • Pakkaus riittää 2 kuukaudeksi
22,99 € (376,89 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Synergy Phytolife

Synergy Phytolife, 730 ml

  • Nestemäinen ravintolisä
  • Sisältää lehtivihreää, sinimailasta ja ohraa
  • Piparminttuaromi
38,99 € (53,41 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ewald Töth® Emäsmineraalisekoitus

Dr. Ewald Töth® Emäsmineraalisekoitus, 500 g

  • Tärkeitä kivennäisaineita
  • Ei sisällä keinotekoisia maku- ja säilöntäaineita
  • Maukas
43,49 € (86,98 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Peeroton Mineraalivitamiinijuoma

Peeroton Mineraalivitamiinijuoma, karpalo (300 g)

  • Kuumana ja kylmänä juomana
  • Erittäin runsas
  • Janon sammuttaja harjoittelun aikana
18,59 € 30,99 € (61,97 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Karvaskurkku

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Karvaskurkku, 60 kapselia

  • Sisältää Coprinus lääkinnällistä sientä
  • Sisältää kanelipolyfenoleja ja kromia
  • Ei lisäaineita
25,99 € (721,94 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Nature Love Maito-ohdakeseos

Nature Love Maito-​ohdakeseos, 60 kapselia

  • Toissijaiset kasviaineet
  • Sisältää 200 mg silymariinia
  • Pakkaus riittää 2 kuukaudeksi
12,39 € (309,75 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Raab Vitalfood Ruusunmarjajauhe luomu

Raab Vitalfood Ruusunmarjajauhe luomu, 150 g

  • Sisältää luonnollista C-vitamiinia
    Valvottua luomuviljelyä Chilessä
    Korkealaatuinen AP-4®-lajike – aurinkoa saavuttaen
16,61 € 17,49 € (110,73 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

pure encapsulations C-vitamiini 1000

pure encapsulations C-​vitamiini 1000, 250 kapselia

  • Päivittäiseen käyttöön
  • Ihanteellinen herkille ihmisille
  • Lähes neutraali pH-arvo
87,99 € (288,49 € / kg)

Ilmainen toimitus 13. lokakuuta asti

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Akaasiakuitujauhe Luomu

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Akaasiakuitujauhe Luomu, 360 g

  • 80 % liukenee kuituja
  • Myös raskaana oleville, imettäville ja lapsille
  • Neutraali maku
32,99 € (91,64 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Luomu tähtianis

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Luomu tähtianis, 180 kapselia

  • 100 % luonnollista alkuperää
  • Kokonaisista jauhetuista hedelmistä
  • Ilman täyte- ja säilöntäaineita
43,49 € (483,22 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Allergy Research Group GastroCleanse

Allergy Research Group GastroCleanse, 100 veg. kapselia

  • Psylliumin siemenkuoret
  • Aktiivihiili ja klorofylli
  • C-vitamiini ja magnesium
30,49 € (358,71 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Koentsyymi Q10 100 mg

Koentsyymi Q10 100 mg, 120 kapselia

  • 100 % elimistön oman Q10:n kaltainen
  • Kasvipohjainen tuotantotapa
  • Ihanteellinen yli 50-vuotiaille
41,49 € (782,83 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ewald Töth® Emäksiset mineraalikapselit LQA

Dr. Ewald Töth® Emäksiset mineraalikapselit LQA, 90 kapselia

  • Sisältää mineraaleja, kuten kalsiumia, kaliumia ja magnesiumia.
30,99 € (476,77 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Boswellia-uute + inkivääri + kurkuma

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Boswellia-​uute + inkivääri + kurkuma, 120 kapselia

  • 100 % luonnonmukainen alkuperä
  • Ainutlaatuinen yhdistelmä
  • Käsin rakkaudella täytetty
39,49 € (639,00 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Maharishi Ayurveda MA 505 Triphala Plus, luomu

Maharishi Ayurveda MA 505 Triphala Plus, luomu, 250 tablettia

  • Haritakin, Amalakin ja Bibhitakin kanssa
  • Luomu-ainesosat
51,99 € (207,96 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Curcumin-Triplex³ 500mg

Curcumin-​Triplex³ 500mg, 150 kapselia

  • 100% luonnolliset ainesosat
  • Ilman synteettisiä lisäaineita
  • Vegaaninen koostumus
59,49 € (607,04 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Nature Love Curcuma-uute

Nature Love Curcuma-​uute, 45 kapselia

  • Korkea kurkumiinipitoisuus kapselia kohden
  • Erittäin hyvä biosaatavuus
  • Pakkaus riittää 4,5 kuukaudeksi.
14,99 € (428,29 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Herbafulvo Essencia

Herbafulvo Essencia, Papaijauute (750 ml)

  • Luonnollinen yrttiuute
  • Käsintehty ja valmis juotavaksi
  • Käytännöllisessä ruuvipullossa
26,49 € (35,32 € / l)

Toimitus 12. lokakuuta mennessä

FutuNatura Setriöljy

FutuNatura Setriöljy, 100 ml

  • Korkea E-vitamiinipitoisuus
  • Kylmäpuristettua
  • Valmistettu ilman säilöntäaineita
25,49 € (254,90 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Cordyceps CS-4 500 mg

Cordyceps CS-​4 500 mg, 120 kapselia

  • Toukkaöljysieniuute
  • Hellää vesiuuttoa
  • Sisältää 40% polysakkarideja
27,99 € (405,65 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Tähtiankero BIO

anatis Tähtiankero BIO, 180 kapselia

  • Sopii lapsille
  • 100% luomulaatua
  • Ilman lisä-, täyte- ja apuaineita
43,49 € (549,12 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Oliivinlehtiuute

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Oliivinlehtiuute, 90 kapselia

  • 100 % luonnollinen alkuperä
  • Runsaasti katkeriaineita
  • Allergeenivapaa
27,99 € (863,89 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

pure encapsulations Emäksinen jauhe plus

pure encapsulations Emäksinen jauhe plus, 200 g

    • Sisältää arvokkaita kivennäisaineita ja sinkkiä
    • Hyvä imeytyvyys
    • Ei maku- tai väriaineita
23,99 € (119,95 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

pure encapsulations CoQ10 60mg

pure encapsulations CoQ10 60mg, 120 kapselia

  • Luonnollisesta lähteestä
  • Vegaaninen, laktoositon ja gluteeniton
  • Ei paakkuuntumisenestoaineita tai väriaineita
94,51 € 99,49 € (3.780,40 € / kg)

Ilmainen toimitus 13. lokakuuta asti

Carnium Botanicals Her Biotic

Carnium Botanicals Her Biotic, 30 kapselia