Natural Power Pure WHEY ISOLATE 500g, 500 g
Proteiinijauheiden premium-vaihtoehto
26,99 €
(53,98 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Korkea puhtausaste
- Cross-Flow-mikrofiltraatio
- 26 g proteiinia annosta kohden
Kuvaus
Puhdas WHEY ISOLATE on heraproteiini-isolaatti, joka valmistetaan monimutkaisella Cross-Flow-mikrofiltraatiotekniikalla. Tämän prosessin etuna on huomattavasti korkeampi proteiinipitoisuus, kun taas rasvan ja hiilihydraattien osuus on vähentynyt. Lisäksi sisältää luonnollisia BCAA:ita.
Itävallassa valmistettu tuote perustuu yksinomaan huolellisesti valikoituihin ja korkealaatuisiin raaka-aineisiin, jotka käsitellään tiukimpien hygienia- ja elintarvikestandardien mukaisesti.
Käyttösuositus:
1 annos (30 g = noin 3 täyttä ruokalusikallista) sekoitettuna 250 ml nestettä. Suositeltava päiväannos on 1-3 shakea päivässä välipalaksi ja/tai heti harjoituksen jälkeen.
| Tuotenro.: | NP-1900401 |
|---|---|
| Sisältö: | 500 g |
| EAN: | 9010306453401 |
| Valmistajan nro: | 1900401 |
| Merkki: | Natural Power |
| Koostumus: | Jauhe |
| Treenitavoite: | Lihasten kasvatus |
| Käyttöaika: | Harjoittelun jälkeen |
| Tuotelajit: | Pirtelöt ja proteiinit |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Hyvä jollekin: | Lihakset |
| Proteiinityyppi: | Heraproteiini |
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Ravintoarvo
Tuoteseloste
| Tuoteseloste | per 100 g |
|---|---|
| valiini | 5,49 g |
| L-Isoleucin | 6,48 g |
| leusiini | 9,54 g |
| fenyylialaniini | 2,7 g |
| treoniini | 6,03 g |
| metioniini | 1,98 g |
| lysiini | 8,19 g |
| tryptofaani | 1,71 g |
| asparagiinihappo | 9,99 g |
| seriini | 3,51 g |
| glutamiinihappo | 15,66 g |
| proliini | 5,4 g |
| glysiini | 1,44 g |
| alaniini | 4,41 g |
| tyrosiini | 2,52 g |
| histidiini | 1,35 g |
| arginiini | 1,62 g |
| Cysteine | 1,89 g |
Ainesosat
99 % heraproteiini-isolaatti, lesitiinit[1]
- Emulgatoren
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Almi GmbH, Hörschinger Straße 1, 4064, Oftering, Itävalta, office@naturalpower.at, www.naturalpower.at |
|---|