Nikolaus - Nature NN Korallikalsiumjauhe, 75 g
Sango-korallijauhe
26,11 € 27,49 € -5%
(348,13 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Sisältää magnesiumia
- Kalsium myös mukana
- Peräisin Okinawan saarelta
-
Ei sisällä gluteiinia
Kuvaus
Korallikalsium saadaan pääasiassa kalkkikivi- ja rannikkosedimenteistä, jotka olivat aikoinaan osa koralliriuttaa. Mahdollisten epäpuhtauksien poistamiseksi korallilähteet ja kalsium jalostetaan. Nikolaus - Nature -korallikalsium on peräisin Japanin Okinawan saarilta ja se on erittäin puhdasta. Tämän saaren asukkaat ovat tunnettuja siitä, että he elävät jopa 100-vuotiaiksi ja vanhemmiksi.
Käyttösuositus: Sekoita puoli teelusikallista (= noin 2 g) litraan vettä.
| Tuotenro.: | NN-OM.02020.P0075 |
|---|---|
| Sisältö: | 75 g |
| Valmistajan nro: | OM.02020.P0075 |
| Merkki: | Nikolaus - Nature |
| Koostumus: | Jauhe |
| Mineraalit: | Kalsium |
| Ravitsemuksen muodot: | Gluteeniton |
| Allergeenit: | Ei sisällä gluteiinia |
| Tuotelajit: | Mineraalit ja hivenaineet |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Hyvä jollekin: | Nivelet & luut |
Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota. Ravintolisät tulee säilyttää lasten ulottumattomissa.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Tuoteseloste
| Tuoteseloste | per vuorokausiannos/-määrä (2 g) |
|---|---|
| Korallikalsium | 2 g |
Ainesosat
100 % Korallikalsium
Yleistä tietoa kalsiumista
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | N. Ludwig GmbH, Johann Schreiner Straße 3b, 8074, Raaba-Grambach, Itävalta, office@nikolaus-nature.com, www.nikolaus-nature.com |
|---|