Obsthof Retter Aronia superfruitmehu, luomu, 750 ml
100 % aroniamarjojen luomutäysmehu
9,39 €
(12,52 € / l, sis. 13,5% alv.
maku:
Ominaisuudet ja edut
- Puhtaasta marjapuristuksesta
- Tuoreena kerätty ja valmistettu
- Täydellinen syksyisin
- Ei suodatettu
-
Luomusertifioitu -
Vegaaninen
Kuvaus
100% BIO luonnollinen täysmehu puhtaasta marjapuristuksesta
Tähän mehuun on käytetty vain valikoituja aroniamarjoja, jotka on puristettu ja säilötty erityisellä menetelmällä.
- 100% puhdas täysmehu
- ei suodatettu
- ilman lisäaineita
- hedelmäisen raikas maku
| Tuotenro.: | OR-43035010b |
|---|---|
| Sisältö: | 750 ml |
| EAN: | 9005336005010 |
| Valmistajan nro: | 43035010b |
| Merkki: | Obsthof Retter |
| Koostumus: | Neste |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen |
| Tuotelajit: | Valmisjuomat, jauheet ja siirapit |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Luomusertifioitu, Vegaaninen |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 ml |
|---|---|
| energia | 214 / 51 kj / kcal |
| rasva | 0,5 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | <0,05 g |
| hiilihydraatit | 10 g |
| josta sokeri | 8 g |
| josta polyolit | 6 g |
| | <0,5 g |
| suola | <0,01 g |
Ainesosat
100 % aroniamehu[1]
- kontrolloidusta luomuviljelystä
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Obsthof Retter GmbH, Winzendorf 142, 8225, Pöllau, Itävalta, office@obsthof-retter.at, www.obsthof-retter.com |
|---|
Sopii hyvin tähän
Samankaltaiset tuotteet
Asiakkaidemme antamat arvostelut
0 kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Obsthof Retter Aronia superfruitmehu, luomu
6 kirjoitettua arvostelua muilla kielillä
4,8 yhteensä 5 tähdestä
| 5 tähteä | | 12 | (80%) |
|---|---|---|---|
| 4 tähteä | | 3 | (20%) |
| 3 tähteä | | 0 | (0%) |
| 2 tähteä | | 0 | (0%) |
| 1 tähti | | 0 | (0%) |
15 arvostelua
Kielellä suomi ei löydy yhtään kirjoitettua arvostelua, mutta 6 arvostelua löytyy muilla kielillä.
- Ei arvosteluja