Ölmühle Fandler Luomuauringonkukansiemenet, 500 g
Maistuvat yksinkertaisesti herkullisilta
10,19 €
(20,38 € / kg, sis. 25,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Kuorittu
- Aromikas
- Sopii täydellisesti salaattiin
Kuvaus
Kaikki, jotka tykkäävät napostella auringonkukansiemeniä, rakastavat niitä myös leivässä, myslissä tai salaateissa. Ölmühle Fandlerin luomuauringonkukansiemenet ovat kuorittuja ja niiden aromikas maku on yksinkertaisesti vastustamattoman hyvä.
| Tuotenro.: | XPI-OEF-sob05 |
|---|---|
| Sisältö: | 500 g |
| EAN: | 9006045241126 |
| Valmistajan nro: | sob05 |
| Merkki: | Ölmühle Fandler |
| Tuotelajit: | Elintarvike |
Ainesosat
auringonkukansiemen
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 2638 / 630 kj / kcal |
| rasva | 50 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 5,2 g |
| hiilihydraatit | 19 g |
| josta sokeri | 2,6 g |
| kuidut | 5,4 g |
| | 23 g |
| suola | <0,01 g |
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Ölmühle Fandler GmbH, Prätis 1, 8225, Pöllau, Itävalta, www.fandler.at |
|---|