pure encapsulations L-Glutamiinijauhe, 186 g
Korkealaatuinen aminohappo
79,49 €
(427,37 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Mahdollisuus annostella yksilöllisesti
- Vapaa lisäaineista- ja säilöntäaineista
- Kölner List -tuote
-
Vegaaninen -
Vegetaarinen
Kuvaus
L-glutamiini on aminohappo, jota esiintyy suurina pitoisuuksina lihaksissa. Jauhe täyttää luonnollisesti Pure Encapsulations -tuotemerkin korkeat laatuvaatimukset, on vapaa tarpeettomista lisäaineista ja säilöntäaineista ja on merkitty Kölner Listalle, joka on suurin dopingin ehkäisyyn keskittynyt alusta.
Käyttösuositus:
Päivittäin 1–3 mittalusikallista à 1 g sekoitettuna noin 250 ml veteen tai hedelmämehuun juotavaksi aterioiden välillä.
| Tuotenro.: | PE-LGP1A |
|---|---|
| Sisältö: | 186 g |
| EAN: | 766298122335 |
| Valmistajan nro: | LGP1A |
| Merkki: | pure encapsulations |
| Koostumus: | Jauhe |
| Treenitavoite: | Lihasten kasvatus |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen, Kasvissyöjille |
| Tuotelajit: | Aminohapot |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Vegaaninen, Vegetaarinen |
| Aminohapot: | L-glutamiinia |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Hyvä jollekin: | Lihakset |
Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota. Ravintolisät tulee säilyttää lasten ulottumattomissa.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Tuoteseloste
| Tuoteseloste | suurin suositeltu vuorokausiannos/-annos (3 Mittalusikka) |
|---|---|
| L-glutamiini | 3.000 mg |
Ainesosat
L-glutamiini
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | pro medico Handels GmbH, Gradnerstraße 60a, 8055, Graz, Itävalta, office@promedico.at |
|---|