Lääkinnällisiä sieniä terveellisempään elämään

Lääkinnälliset sienet ovat ruokasieniä ja niitä viljellään laajan kysynnän vuoksi suuria määriä ympäri maailman. Lääkinnällisistä sienistä saadaan elintärkeitä mikroravintoaineita. 

Suodata & lajitella

Hinta Merkit Koostumus Allergeenit Tuotteiden ominaisuudet Kenelle Terveyssieni Hyvä jollekin
Suodata

Lääkinnälliset sienet: 1–30 / 65 tuotteesta

Cordyceps CS-4 500 mg

Cordyceps CS-​4 500 mg, 120 kapselia

  • Toukkaöljysieniuute
  • Hellää vesiuuttoa
  • Sisältää 40% polysakkarideja
27,99 € (405,65 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Cordyceps sinensis -sieni BIO

anatis Cordyceps sinensis -​sieni BIO, 180 kapselia

  • Täyden spektrin jauhe kaikista sieniosista
  • Alkuperäinen tiibetiläinen kanta
  • Luomu laatua
49,99 € (534,08 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Reishi Vital-sieni BIO

anatis Reishi Vital-​sieni BIO, 180 kapselia

  • Täyden spektrin jauhe kaikista sieniosista
  • 100 % luomulaatua
  • Kasvatettu ravintoalustoilla
57,49 € (709,75 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Tremella Vital-sieni, luomu

anatis Tremella Vital-​sieni, luomu, 90 kapselia

  • Luomusertifioitu
  • Kapseloitu Itävallassa
  • Sisältää luonnostaan glukuronihappoa
33,99 € (629,44 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Agaricus BIO

anatis Agaricus BIO, 90 kapselia

  • Kasvatettu ravintoalustoilla
  • Täysspektrijauhe kaikista sieniosista
30,70 € 33,99 € (588,12 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Hericium erinaceus -sieni LUOMU

anatis Hericium erinaceus -​sieni LUOMU, 180 kapselia

  • Viljelty ravintoalustoilla
  • Täysi spektripuuteri kaikista sienen osista
  • Luomu-laatua
57,49 € (591,46 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Auricularia-sieni Luomu

anatis Auricularia-​sieni Luomu, 180 kapselia

  • Kasvatettu ravintoalustalla
  • Luomu-laatua
  • Tunnetaan myös seljankorvasienenä
52,49 € (583,22 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Polyporus-sieni Bio

anatis Polyporus-​sieni Bio, 90 kapselia

  • Ei lisäaineita
  • Ei sisällä titaanioksidia
  • 100 % vegaaninen
28,99 € (644,22 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Pleurotus-sieni Luomu

anatis Pleurotus-​sieni Luomu, 90 kapselia

  • Tunnetaan myös nimellä osterivinokas
  • Kasviperäinen kapselikuori
25,99 € (577,56 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Reishi Bio

Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Reishi Bio, 90 kapselia

  • 100 % luonnollinen ja kasviperäinen
  • Bio GanoUltra -jauhe™
  • Allergeeniton
33,99 € (839,26 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Terra Elements Luomu Cordyceps-kapselit

Terra Elements Luomu Cordyceps-​kapselit, 150 kapselia

  • Kasvisselluloosakapselit
  • Tiibetistä
  • Raakaruokaa kapselimuodossa
29,99 € (499,83 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Maitake Sieni Luomu

anatis Maitake Sieni Luomu, 90 kapselia

  • 70% polysakkarideja
  • Käsityönä kapseloitu
28,99 € (644,22 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Pakurikääpä

anatis Pakurikääpä, 180 kapselia

  • Hohtokääpä (Inonotus obliquus)
  • 70% polysakkarideja
44,49 € (494,33 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Terra Elements Hericium-kapselit, luomu

Terra Elements Hericium-​kapselit, luomu, 150 kapselia

  • Sienivoimaa
  • Parasta raakaruokalaatua
  • Kasviperäiset selluloosakapselit
26,99 € (449,83 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Reishi Mono 450 mg

Reishi Mono 450 mg, 120 kapselia

  • Puhdasta jauhetta
  • Korkea annostus
  • Hellävaraisesti kuivattu
26,99 € (321,31 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Terra Elements Luomu Chaga-jauhe

Terra Elements Luomu Chaga-​jauhe, 100 g

  • Raakaruokalaatuinen
  • Käsitelty varovasti
  • Monipuolinen käyttö
20,99 € (209,90 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sana Coprinus comatus

Sana Coprinus comatus, 90 kapselia

  • 300 mg Coprinus-uutetta kapselia kohti
  • Yhdistettynä C-vitamiiniin
  • Ei sisällä lisäaineita, vegaaninen
51,49 € (1.365,78 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

MycoWay 7 Sienten Yhdiste

MycoWay 7 Sienten Yhdiste, 250 g

  • Mischung aus 7 Pilzen
  • Hochwertige 4:1 und 12:1 Extrakte
  • Eine einzigartige Kombination
20,99 € (83,96 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Terra Elements Agaricus-jauhe

Terra Elements Agaricus-​jauhe, 100 g

  • Raakaruokalaatu
  • Villinä kasvanut
  • Monipuolinen käyttö
20,99 € (209,90 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Reishi 4-lajikkeen sienijauhe, luomu

anatis Reishi 4-​lajikkeen sienijauhe, luomu, 140 g

  • Täysspektrinen jauhe kaikista sieniosista
  • Käsin pakattu
  • Ei sisällä lisä- tai täyteaineita
64,99 € (464,21 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Terra Elements Luomu Maitake-jauhe

Terra Elements Luomu Maitake-​jauhe, 100 g

  • Käsitelty varovasti
  • Ravintorikas sieni
  • Monipuolinen käyttö
20,99 € (209,90 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

MycoWay L-Ergotioniini 5 mg

MycoWay L-​Ergotioniini 5 mg, 120 kapselia

  • 5 mg L-Ergotioniini per kapseli
  • Sisältää 500 mg sitruunasuikeroisouutetta
  • Vegaaninen
25,99 € (369,70 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Terra Elements Chaga -kapselit, luomu

Terra Elements Chaga -​kapselit, luomu, 150 g

  • Lääkinnällinen sieni
  • Raakaruokalaatua
  • Kasviperäinen selluloosakapseli
26,99 € (179,93 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Terra Elements Luomu shitake-jauhe

Terra Elements Luomu shitake-​jauhe, 100 g

  • Maukkaita sieniä
  • Monipuolinen
  • Käsitelty varovasti
20,99 € (209,90 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Zunderschwamm Vital-sieni Luomu

anatis Zunderschwamm Vital-​sieni Luomu, 90 kapselia

  • Ilman synteettisiä aineita
  • Ei lisättyä sokeria
  • Vegaaninen
20,99 € (752,33 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Bio fu ling -eliksiirisieni

anatis Bio fu ling -​eliksiirisieni, 90 kapselia

  • Jauhe kaikista sieniosista
  • Vegaanisesti kapseloitu Itävallassa
  • Ei sisällä laktoosia, gluteenia eikä lisättyä sokeria
33,99 € (686,67 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

MycoWay Tremella 1000 mg

MycoWay Tremella 1000 mg, 180 kapselia

  • Hellävaraisesti käsitelty
  • Runsaasti beetaglukaania
  • Ihanteellinen päivittäiseen käyttöön
25,99 € (238,88 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Shiitake-sieni luomu

anatis Shiitake-​sieni luomu, 90 kapselia

  • Kasviperäinen kapselikuori
  • Ilman apuaineita käsityönä kapseloitu
23,99 € (533,11 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Terra Elements Luomu reisijauhe

Terra Elements Luomu reisijauhe, 100 g

  • Käsitelty hellävaraisesti
  • Sopii teeksi
20,99 € (209,90 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

MycoWay Lion's Mane -kapselit - Uute 5:1

MycoWay Lion's Mane -​kapselit -​ Uute 5:1, 180 kapselia

  • 1000 mg Hericium päivittäisannoksessa
  • 5:1 uutesuhde
  • Konsentroitu muoto
25,99 € (199,16 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä