rawster Musta maca-jauhe, 400 g
Tumma juurikas käytännöllisessä jauhemuodossa
28,99 €
(72,48 € / kg, sis. 25,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Mieto, multamainen aromi
- Luonnollinen
- Helppo annostella
-
Vegaaninen -
Vegetaarinen
Kuvaus
Maca-jauhe koostuu valikoiduista juurista, jotka on jauhettu hienoksi jauheeksi. Sille on ominaista mieto, multamainen aromi ja se on täysin luonnollinen. Koska se ei sisällä lisäaineita, se sopii täydellisesti tietoiseen ruokavalioon. Voit sekoittaa jauhetta joustavasti smoothieihin, pirtelöihin, mehuihin tai jogurttiin. Sitä voidaan myös helposti käyttää ainesosana kulhoruoissa, myslissä tai leivonnaisissa.
Käyttösuositus:
Päivittäin 1 teelusikallinen (noin 3-5 g) sekoitettuna smoothieihin, pirtelöihin, puuroihin tai kasvimaitoihin.
| Tuotenro.: | PU-RAWBM400 |
|---|---|
| Sisältö: | 400 g |
| EAN: | 4260477791252 |
| Valmistajan nro: | RAWBM400 |
| Merkki: | rawster |
| Koostumus: | Jauhe |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen, Kasvissyöjille |
| Tuotelajit: | Valmisjuomat, jauheet ja siirapit |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Vegaaninen, Vegetaarinen |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 1511 / 361 kj / kcal |
| rasva | 2,7 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 2,7 g |
| hiilihydraatit | 69,2 g |
| josta sokeri | 1 g |
| kuidut | 5,5 g |
| | 14,9 g |
| suola | 0,2 g |
Ainesosat
Maca jauhe
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Rawster Foods GmbH, Finowstraße 14, 10247, Berlin, Saksa, info@rawster.de, www.rawster.de |
|---|