rawster Punajuurimehujauhe Luomu, 200 g
Monipuolinen lisä ruokavalioosi
17,99 €
(89,95 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Hellavaraisesti kuivattu
- Hienoksi jauhettu
- Ei lisäaineita
-
Vegaaninen -
Vegetaarinen
Kuvaus
Punajuurimehujauhe Luomu valmistetaan luomuviljellyistä punajuurista. Hellävaraisen kuivauksen ansiosta luonnollinen, maamainen aromi säilyy. Hieno jauhe on monipuolinen lisä smoothieihin, jogurttiin tai mehuihin ilman lisäaineita. Se sopii myös kastikkeiden tai leivonnaisten maustamiseen. Jauhe on helppo käyttää ilman aikaa vievää valmistelua.
Käyttösuositus:
Sekoita 1-2 teelusikallista (noin 5-10 g) veteen, mehuun, smoothieen tai kasvimaidon joukkoon ja nauti.
| Tuotenro.: | PU-RAWRB200 |
|---|---|
| Sisältö: | 200 g |
| EAN: | 4260477791399 |
| Valmistajan nro: | RAWRB200 |
| Merkki: | rawster |
| Koostumus: | Jauhe |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen, Kasvissyöjille |
| Tuotelajit: | Mausteet |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Vegaaninen, Vegetaarinen |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä ja kuivassa |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 1017 / 243 kj / kcal |
| rasva | 0,7 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0 g |
| hiilihydraatit | 73 g |
| josta sokeri | 0 g |
| | 8,5 g |
| suola | 0,3 g |
Ainesosat
punajuurimehujauhe[1]
- kontrolloidusta luomuviljelystä
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Rawster Foods GmbH, Finowstraße 14, 10247, Berlin, Saksa, info@rawster.de, www.rawster.de |
|---|