sebamed - Mieto ihonhoito kaikille ihotyypeille

Sebamed-tuotteilla voit hoitaa ja puhdistaa ihoasi hellävaraisesti. Tuotteet sopivat miedon koostumuksensa ansiosta monille ihotyypeille. Joillakin tuotteilla on myös ECARF-laatusinetti, joka osoittaa, että tuote soveltuu suurelta osin allergiselle iholle

Tee ostoksia kategorioiden avulla.

Suodata & lajitella

Hinta Tuotteiden ominaisuudet Tuotesarjat
Suodata

Sebamed: 1–30 / 56 tuotteesta

Sebamed Kuivan ihon jalkavoide Urea Acute 10%

Sebamed Kuivan ihon jalkavoide Urea Acute 10%, 100 ml

  • Kuiville ja halkeileville jaloille
  • Intensiivinen kosteus
  • Voi lievittää kutinaa
5,19 € (51,90 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Anti-hiustenlähtö shampoo

Sebamed Anti-​hiustenlähtö shampoo, 200 ml

  • pH-arvo 5,5
  • Vahvistaa hiuksia
  • Kofeiinia ja ginkgouutetta
5,49 € (27,45 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Vartalomaito

Sebamed Vartalomaito, 200 ml

  • Herkälle ja kuivalle iholle
  • Sisältää manteliöljyä ja sheavoita
  • Ravitsee ja kosteuttaa
4,19 € (20,95 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Urheilusuihku 2in1

Sebamed Urheilusuihku 2in1, 400 ml

  • Herkälle ja stressaantuneelle iholle
  • Sovellus iholle ja hiuksille
  • Virkistävä & elävöittävä
6,29 € (15,73 € / l)

Toimitus 20. lokakuuta mennessä

Nestemäinen pesuemulsio Pentavitin® + Penthanol täyttöpussi

Sebamed Nestemäinen pesuemulsio Pentavitin® + Penthanol täyttöpussi, 400 ml

  • Herkälle ja ongelmalliselle iholle
  • Sisältää pantenolia ja glyseriiniä
  • Saippuaton koostumus
6,79 € (16,98 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Merisuolakylpy

Sebamed Merisuolakylpy, 400 ml

  • Kuivalle ja herkälle iholle
  • 3 % merisuolaa sisältävä mieto hoitokaava
  • Stabiloi kosteustasapainoa
5,19 € (12,98 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Nestemäinen pesuemulsio oliivilla täyttöpussi

Sebamed Nestemäinen pesuemulsio oliivilla täyttöpussi, 400 ml

  • Herkkä- ja vaativa iho
  • Erityisen hellävarainen
  • pH-arvo 5,5
6,79 € (16,98 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Raikas suihku

Sebamed Raikas suihku, 400 ml

  • Herkälle iholle
  • Mieto & virkistävä
  • Allantoiinia ja maitohappoa sisältävä
5,19 € (12,98 € / l)

Toimitus 20. lokakuuta mennessä

Sebamed Vital Shower & vaahtokylpy

Sebamed Vital Shower & vaahtokylpy, 400 ml

  • Herkälle iholle
  • Allantoiinin kanssa
  • Puhdistaa lievästi
5,19 € (12,98 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Balsam Deo Roll-On hajusteeton

Sebamed Balsam Deo Roll-​On hajusteeton, 50 ml

  • Herkkäihoisille
  • Ilman alumiinisuoloja
  • 48 tunnin koostumus
3,59 € (71,80 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Balsam Deo Roll-On Sensitive

Sebamed Balsam Deo Roll-​On Sensitive, 50 ml

  • Herkkäihoisille
  • Ilman alumiinisuoloja
  • 48 tunnin vaikutus
3,59 € (71,80 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Deo Spray raikas tuoksu

Sebamed Deo Spray raikas tuoksu, 150 ml

  • Erityisesti herkälle iholle
  • Kosteuttaa jättämättä jälkiä
  • 24h-kaava
3,89 € (25,93 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Wellness-suihku

Sebamed Wellness-​suihku, 200 ml

  • Herkälle iholle
  • Vesililjauutteella
  • Päivittäiseen käyttöön
3,09 € (15,45 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Suihkuöljy

Sebamed Suihkuöljy, 200 ml

  • Herkkä- ja kuivalle iholle
  • Kevyesti vaahtoava emulsiovoide
  • Luonnollinen lesitiini ja avokadoöljy
4,59 € (22,95 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Suihkuvoide

Sebamed Suihkuvoide, 200 ml

  • Herkälle ja kuivalle iholle
  • Mikellarikompleksin kanssa
  • Luonnollinen pH-arvo
4,19 € (20,95 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Kuivan ihon käsivoide Urea Acute 5%

Sebamed Kuivan ihon käsivoide Urea Acute 5%, 75 ml

  • Kuivalle ja rasittuneelle iholle
  • Panthenolin ja allantoiinin kanssa
  • Ilman mikromuovia
4,19 € (55,87 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Pesupalikka E-vitamiini & Pantenoli

Sebamed Pesupalikka E-​vitamiini & Pantenoli, 150 g

  • Herkkä, ongelmallinen iho
  • Luontaisista aminohapoista
  • Saippuaton
3,39 € (22,60 € / kg)

Toimitus 20. lokakuuta mennessä

Sebamed Saippuaton pesupala oliiviöljyllä

Sebamed Saippuaton pesupala oliiviöljyllä, 150 g

  • Sopii herkälle ja vaativalle iholle
  • Kosteuttaa
  • Ei sisällä mikromuoveja
3,19 € (21,27 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Epäpuhdasta ihoa hoitava geeli

Sebamed Epäpuhdasta ihoa hoitava geeli, 50 ml

  • Epätasaiselle ja rasvaiselle iholle
  • Aloe Vera -rikastettu
  • Ihanteellinen perushoitoon
6,79 € (135,80 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Kuivan ihon käsivoide Urea akut

Sebamed Kuivan ihon käsivoide Urea akut, 75 ml

  • Erittäin rasittuneille käsille
  • Hajusteeton kosteuttava koostumus
  • Sisältää pantenolia ja kamomillaa
4,99 € (66,53 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Hilseilyä ehkäisevä shampoo

Sebamed Hilseilyä ehkäisevä shampoo, 200 ml

  • Herkälle päänahalle
  • Puhdistaa miedolla koostumuksella
  • Antaa volyymia ja kiiltoa
7,39 € (36,95 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Nestemäinen pesuemulsio

Sebamed Nestemäinen pesuemulsio, 200 ml

  • Herkälle iholle
  • Saippuaton kaava
  • Pantenolin kanssa
3,79 € (18,95 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Anti-aging kasvovoide

Sebamed Anti-​aging kasvovoide, 50 ml

  • Sopii iholle 30-vuotiaasta alkaen
  • Sisältää Q10 ja A-vitamiinia
  • Hoitava manteliöljyllä
8,39 € (167,80 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Vauva- ja lastenhoitovoidetta

Sebamed Vauva-​ ja lastenhoitovoidetta, 200 ml

  • Kuivalle ja ärtyneelle iholle
  • Pantenolia ja karitevoita sisältävä
  • Ilman mikromuovia
8,39 € (41,95 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Hoitoaine

Sebamed Hoitoaine, 200 ml

  • Normaaleille ja kuiville hiuksille
  • Herkälle päänahalle
  • Pantenolia ja arganöljyä sisältävä
4,19 € (20,95 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Raikas Deo Spray -suihkepullo

Sebamed Raikas Deo Spray -​suihkepullo, 75 ml

  • Normaalille ihotyypille
  • Ilman alumiinisuoloja
  • Pitkäkestoinen raikkauden tunne
4,19 € (55,87 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Kuivan ihon shampoo Urea Acute 5%

Sebamed Kuivan ihon shampoo Urea Acute 5%, 200 ml

  • Kuiville hiuksille
  • ECARF-sertifioitu
  • Kosteuttava
5,19 € (25,95 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Kuivan ihon erikoisvoide

Sebamed Kuivan ihon erikoisvoide, 50 ml

  • Erityisesti kuivalle iholle
  • Sisältää fytosteroleja rypsin siemenistä
  • Ihanteellinen päivävoiteeksi
8,39 € (167,80 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Kasvovoide 2 % E-vitamiinilla

Sebamed Kasvovoide 2 % E-​vitamiinilla, 75 ml

  • Herkkäihoisille
  • Hyvinvoiva ihon tunne
  • Ravitseva koostumus
7,29 € (97,20 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sebamed Intensiivinen käsivoide

Sebamed Intensiivinen käsivoide, 75 ml