Sonnentor Hyvän tuulen luomuyrttitee, Irto, 50 g

Takaa hymyn huulille

4,85 € 5,39 € -10%

(97,00 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: Irto, 50 g

Varastossa

Toimitus keskiviikkona, 14. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään maanantaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Raikkaan hedelmäinen
  • Makea jälkimaku
  • Hienostuneen mieto maku

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Willi Dungl Orgaaninen "Hyvä ruuansulatus Tee", 40 g

Sonnentor Hyvän tuulen luomuyrttitee, Irto, 50 g 4,85 € (97,00 € / kg)
Willi Dungl Orgaaninen "Hyvä ruuansulatus Tee", 40 g 4,31 € (107,75 € / kg)
Kokonaishinta: 9,16 €
Kuvaus

Hyvän tuulen teesekoitus on yksi Sonnentorin valikoiman vanhimmista ja ehdottomasti suosituimmista yrttiteesekoituksista. Sen hienostuneen mieto ja lempeä maku ihastuttaa myös monia lapsia.

Hyvän tuulen sekoituksen aromi on kuin hurmaava kevättuuli: raikas, virkistävä ja hedelmäinen. Maussa korostuu hedelmäinen mintun vivahde, joka tuntuu miellyttävän pehmeältä ja samettiselta. Sama raikkaan makea sävy säilyy myös teen jälkimaussa.

Tuotenro.: XPI-ST-005051G
Sisältö: 50 g
EAN: 9004145005051
Valmistajan nro: 505
Merkki: Sonnentor
tee: Irtotee, Teepussit
Tuotelajit: Teet
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: ILMAN säilöntäaineita, Ilman keinotekoisia väriaineita, Ilman keinotekoisia aromeja, Ilman arominvahventeita
Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: A – Gluteeni
Ainesosat

omenaminttu[1], vadelmanlehdet[1], karhunvatukanlehdet[1], Samettikukat[1], mansikanlehdet[1], ruiskukan kukat[1], auringonkukka[1]

  1. Luomu
Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Sonnentor, Sprögnitz 10, 3910, Zwettl, Itävalta, www.sonnentor.com/de-at

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Sonnentor Hyvän tuulen luomuyrttitee