Sonnentor Psylliumsiemenet luomu, 90 g

Kuitupitoinen lisä jogurttiin, mysliin, leivonnaisiin ja muuhun

3,79 €

(42,11 € / kg, sis. 25,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 90 g

Vielä 6 kpl varastossa

Toimitus tiistaina, 13. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään sunnuntaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Kokonaiset siemenet
  • Monikäyttöiset
  • Neutraali maku
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen
  • Ei sisällä gluteiinia Ei sisällä gluteiinia
  • Laktoositon Laktoositon

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Vitaplex FibreControl, 450 g

Sonnentor Psylliumsiemenet luomu, 90 g 3,79 € (42,11 € / kg)
Vitaplex FibreControl, 450 g 24,49 € (54,42 € / kg)
Kokonaishinta: 28,28 €
Kuvaus

Mustat psylliumsiemenet ovat tietyn ratamolajin kypsyneitä siemeniä, joita viljellään myös Itävallassa. Psylliumsiemenet sisältävät runsaasti kuitua, ja suurin osa niistä poistuu elimistöstä sulamattomana. Ne ovat tuoksultaan ja maultaan neutraaleja, joten ne sopivat sekä suolaisiin että makeisiin ruokiin.

Sonnentorin luomupsylliumsiemenet ovat mainio, kuitupitoinen lisä jogurttiin, mysliin tai smoothieen. Voit ripotella niitä myös itse leivottujen leivonnaisten päälle.

Vinkit ja valmistus:
Anna psylliumsiementen turvota ennen käyttöä vähintään 30 minuutin ajan runsaassa nesteessä. Huomioithan, että kokonaiset psylliumsiemenet eivät turpoa aivan yhtä voimakkaasti kuin psylliumkuoret. Muista silti juoda aina riittävästi, kun käytät psylliumsiemeniä!

Tuotenro.: XPI-ST-00673
Sisältö: 90 g
EAN: 9004145006737
Valmistajan nro: 673
Merkki: Sonnentor
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille, Gluteeniton, Vähähiilihydraattinen, Laktoositon, Kuitupitoinen
Allergeenit: Ei sisällä gluteiinia, Ei sisällä kananmunaa, Ei sisällä kalaa, Laktoositon, Ei sisällä selleriä, Ei sisällä sinappia, Ei sisällä seesamia, Ei sisällä lupiinia, Ei sisällä nilviäisiä
Tuotelajit: Siemenet
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Hiivaton, Vegaaninen, Vegetaarinen, vehnätön, Ilman keinotekoisia väriaineita, Ilman keinotekoisia aromeja, Ilman arominvahventeita
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä ja kuivassa
Ainesosat

psyllium[1]

  1. Luomu
Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Sonnentor, Sprögnitz 10, 3910, Zwettl, Itävalta, www.sonnentor.com/de-at

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Sonnentor Psylliumsiemenet luomu

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder