Sonnentor Tilli luomu, 15 g

Enemmän kuin kurkkumauste

3,09 €

(206,00 € / kg, sis. 25,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 15 g

Varastossa

Toimitus tiistaina, 13. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään sunnuntaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Erityisesti pohjoismaiseen keittiöön
  • Makeahko aniksen vivahde
  • Muistuttaa tuoretta persiljaa
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen
  • Ei sisällä gluteiinia Ei sisällä gluteiinia
  • Laktoositon Laktoositon

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomu ekstra-neitsytoliiviöljy, 500 ml

Sonnentor Tilli luomu, 15 g 3,09 € (206,00 € / kg)
Alnatura Luomu ekstra-neitsytoliiviöljy, 500 ml 7,49 € (14,98 € / l)
Kokonaishinta: 10,58 €
Kuvaus

Kurkkupikkelssit tai kesäinen tillillä maustettu kurkku-jogurtti ovat toki herkullisia, mutta tillin käyttöä ei kannata rajoittaa vain niihin. Pohjoismaisen keittiön ystävä valmistaa tillikastikkeella graavilohta, kampasimpukoita tai jättikatkarapuja ja nauttii aidon skandinaavisesta mausta.

Vinkkejä ja valmistus:
Tillille ominainen makeahko ja mausteinen aromi sopii hyvin juuresten, vihreiden papujen, perunoiden ja punajuurten kanssa. Monissa maissa – niin pohjoisessa, etelässä, idässä kuin lännessäkin – tillillä maustetaan perinteisiä ruokia, jotka saavat sen ansiosta tunnistettavan makunsa. Meillä Suomessa tilliä käytetään erityisesti vihannesten pikkelöintiin.

Tuotenro.: XPI-ST-003262
Sisältö: 15 g
EAN: 9004145003262
Valmistajan nro: 326
Merkki: Sonnentor
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille, Gluteeniton, Laktoositon
Allergeenit: Ei sisällä gluteiinia, Ei sisällä kananmunaa, Ei sisällä kalaa, Ei sisällä soijaa, Laktoositon, Ei sisällä selleriä, Ei sisällä sinappia, Ei sisällä seesamia, Ei sisällä lupiinia, Ei sisällä nilviäisiä
Tuotelajit: Mausteet
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Hiivaton, Vegaaninen, Vegetaarinen, vehnätön, Ilman keinotekoisia väriaineita, Ilman keinotekoisia aromeja, Ilman arominvahventeita
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä ja kuivassa
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1432 / 342 kj / kcal
rasva 2,92 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 0,52 g
hiilihydraatit 50,49 g
  josta sokeri 2,7 g
proteiini 38,52 g
suola 0,33 g
Ainesosat

tilli luomu

Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Sonnentor, Sprögnitz 10, 3910, Zwettl, Itävalta, www.sonnentor.com/de-at

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Sonnentor Tilli luomu

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder