Sonnentor Luomujen luonnonyrttien suola, 80 g

Niittyjen ja peltojen makua

3,69 €

(46,13 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 80 g

Vielä 1 kpl varastossa

Toimitus torstaina, 08. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään tiistaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Täydellisesti tasapainotettu maustesuola
  • Hienostettu karvaan aromaattisilla luonnonyrteillä
  • Ihanteellinen levitteisiin ja perunaruokiin
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Sonnentor Pyramidisuola, 65 g

Sonnentor Luomujen luonnonyrttien suola, 80 g 3,69 € (46,13 € / kg)
Sonnentor Pyramidisuola, 65 g 3,79 € (58,31 € / kg)
Kokonaishinta: 7,48 €
Kuvaus

Haluatko tuoda ruokiisi täyteläistä mausteisuutta ja ripauksen luonnonläheistä makua? Tutustu Sonnentor-merkin täydellisesti tasapainotettuun luomuluonnonyrttisuolaan. Se yhdistää niittyjen ja peltojen usein huomaamatta jäävät, mutta täynnä aromia olevat aarteet – kuten nokkosen, iisopin ja kangasajuruohon – hienoon suolaan.

Tämä sekoitus on hämmästyttävän monikäyttöinen: se sopii täydellisesti tuoreen voita leivän päälle, viimeistelee itse tehdyt levitteet ja dipit sekä täydentää peruna- ja kasvisruokia. Tämän suolan avulla maustaminen onnistuu vaivattomasti, ja luonnonyrttien hienostunut maku pääsee suoraan lautasellesi.

Tuotenro.: XPI-ST-01279
Sisältö: 80 g
EAN: 9004145012790
Valmistajan nro: 01279
Merkki: Sonnentor
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille
Tuotelajit: Mausteet
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Vegaaninen, Vegetaarinen
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä ja kuivassa
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 494 / 118 kj / kcal
rasva 1,53 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 0,36 g
hiilihydraatit 7,86 g
  josta sokeri 3,61 g
proteiini 9,35 g
suola 52,35 g
Ainesosat

55 % Meersalz, Brennnessel[1], 7 % voikukan lehdet[1], 7 % Schafgarbe[1], Quendel[1], karhunlaukka (Allium ursinum)[1], Spitzwegerich[1], Ysop[1]

  1. Luomu
Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Sonnentor, Sprögnitz 10, 3910, Zwettl, Itävalta, www.sonnentor.com/de-at

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Sonnentor Luomujen luonnonyrttien suola