TEEKANNE Bio Kiitos, 20 teepussia (45 g)
Hedelmätee omenalla, sitruunalla ja hunajalla
3,99 €
(88,67 € / kg, sis. 13,5% alv.
-
TEEKANNE
Bio Oriental Chai
Makuherkkujen ilotulitus
3,99 €(110,83 € / kg) -
TEEKANNE
Bio Sleep & Dream
Tuoksuva sekoitus illaksi
3,99 €(117,35 € / kg) -
TEEKANNE
Bio Aloita päiväsi
Vaihtoehto aamukahville
3,99 €(110,83 € / kg) -
TEEKANNE
Bio Kiitos
Hedelmätee omenalla, sitruunalla ja hunajalla
3,99 €(88,67 € / kg) -
TEEKANNE
Bio Calm & Relax
Ota rennosti ja nauti teetä
3,99 €(110,83 € / kg) -
TEEKANNE
Bio Talven Maku
Hienoin luomuhedelmätee
3,99 €(99,75 € / kg) -
TEEKANNE
Bio Von Herzen
Mansikka, Appelsiini & Hibiskus
3,99 €(99,75 € / kg)
Ominaisuudet ja edut
- Sitruunaisen lempeä maku
- Manukahunajahipergranulaattia ja steviaa
- Sisältää 20 haudepussia
-
Ei sisällä gluteiinia -
Laktoositon
Kuvaus
Haluatko sanoa "kiitos" ystävälle, työkaverille, kumppanille, isoäidille tai siskolle? Tämän sitruunaisen lempeän luomuteesekoituksen avulla TEEKANNElta se on erityisen helppoa! Arvokkaat ainesosat, kuten manukahunaja ja valikoidut hedelmät ja karhunvatukanlehdet, maistuvat jokaiselle teen ystävälle. Aromaattinen sitruunaöljy luo erityisiä vivahteita ja saa jokaisen teehetken loistamaan aurinkoisena.
Pakkaus sisältää 20 kestävää teepussia. Reseptissä on käytetty makeita lehtiä.
| Tuotenro.: | XPI-TK-71145 |
|---|---|
| Sisältö: | 45 g |
| EAN: | 9001475011455 |
| Valmistajan nro: | 071145 |
| Merkki: | TEEKANNE |
| tee: | Teepussit |
| Ravitsemuksen muodot: | Gluteeniton, Laktoositon |
| Allergeenit: | Ei sisällä gluteiinia, Laktoositon |
| Tuotelajit: | Teet |
| Säilytysohjeet: | Säilytä huoneenlämmössä, Säilytä viileässä ja kuivassa, Säilytä kuivassa |
Ainesosat
Apfel, ruusunmarja, stevialehdet, süße Brombeerblätter, Sitruunaöljy, Sitruunahappo (E330)[1], sitruunankuori, Sitruunamehun rakeet, Manukahunajarakeet
- Happamointiaine
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 8 / 2 kj / kcal |
| rasva | 0 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0 g |
| hiilihydraatit | 0,4 g |
| josta sokeri | 0 g |
| | 0 g |
| suola | 0 g |
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Itävalta, www.teekanne.at/de-at |
|---|