TEEKANNE Luomu NamasTee Mausteinen chai, 15 teepussia (30 g)

Inkivääriä, kanelia ja muita mausteita sisältävä teesekoitus

2,96 € 3,29 € -10%

(98,67 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 15 teepussia

Varastossa

Toimitus keskiviikkona, 14. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään maanantaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Pehmeän poltteinen ja lempeän mausteinen
  • Maustettu kardemummaöljyllä
  • Ilman mustaa teetä

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: TEEKANNE NamasTee Kurkun hellijä -luomutee, 15 teepussia (27 g)

TEEKANNE Luomu NamasTee Mausteinen chai, 15 teepussia (30 g) 2,96 € (98,67 € / kg)
TEEKANNE NamasTee Kurkun hellijä -luomutee, 15 teepussia (27 g) 2,96 € (109,63 € / kg)
Kokonaishinta: 5,92 €
Kuvaus

Lämmittävät mausteet, hienostunut kardemummaöljy, inkivääri ja reilu ripaus kanelia yhdistyvät täyteläiseksi tee-elämykseksi. Resepti ei sisällä mustaa teetä, joten juoma on luonnostaan kofeiiniton. NamasTee® MAUSTEINEN CHAI hellii aisteja ja auttaa unohtamaan stressin ja kiireen.

Pakkaus sisältää 15 kestävää teepussia. Resepti sisältää lakritsijuurta.

Tuotenro.: XPI-TK-70478
Sisältö: 30 g
EAN: 4009300019015
Valmistajan nro: 070478
Merkki: TEEKANNE
tee: Teepussit
Tuotelajit: Teet
Säilytysohjeet: Säilytä huoneenlämmössä, Säilytä viileässä ja kuivassa, Säilytä kuivassa
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 4 / 1 kj / kcal
rasva 0 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 0 g
hiilihydraatit 0,2 g
  josta sokeri 0 g
proteiini 0 g
suola 0 g
Ainesosat

48 % kaneli (Cinnamomum), Zichorienwurzel, 13 % inkivääri, lakritsi, mausteneilikka, Süßblätter, Kardamom-Öl, pippuri

Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Itävalta, www.teekanne.at/de-at

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta TEEKANNE Luomu NamasTee Mausteinen chai