TEEKANNE Luomu NamasTee Die Ruhe selbst, 15 teepussia (27 g)

Yrttitee rooiboksella

2,96 € 3,29 € -10%

(109,63 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 15 teepussia

Jälleen varastossa alkaen 16. lokakuuta

Miksi kestää kauemmin?

Miksi kestää kauemmin? Tätä tuotetta ei valitettavasti ole varastossa, mutta saamme sitä pian. Voit tilata nyt – tuote lähetetään sinulle heti saapumisen jälkeen. Sulje

Toimitus maanantaina, 26. lokakuuta mennessä

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Virkistävän yrttinen ja lempeän makea
  • Ayurvedinen sekoitus
  • Kofeiiniton ja luonnostaan makea

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomu Chai musta tee, 40 g

TEEKANNE Luomu NamasTee Die Ruhe selbst, 15 teepussia (27 g) 2,96 € (109,63 € / kg)
Alnatura Luomu Chai musta tee, 40 g 2,42 € (60,50 € / kg)
Kokonaishinta: 5,38 €
Kuvaus

Rauhoittavat yrtit, kuten sitruunamelissa, kamomilla ja kärsimyskukka, yhdistyvät samettiseen rooibokseen ja lempeän makeaan lakritsijuureen. Näin syntyy herkullinen iltatee päivittäiseen iltarituaaliin! NamasTee® DIE RUHE SELBST ei sisällä mustaa teetä, vaan auttaa rentoutumaan kofeiinittomasti ayurvedisen viisauden innoittamana.

Yksi pakkaus sisältää 15 kestävää teepussia. Sisältää lakritsijuurta.

Tuotenro.: XPI-TK-70499
Sisältö: 27 g
EAN: 4009300019022
Valmistajan nro: 070499
Merkki: TEEKANNE
tee: Teepussit
Tuotelajit: Teet
Säilytysohjeet: Säilytä huoneenlämmössä, Säilytä viileässä ja kuivassa, Säilytä kuivassa
Ainesosat

sitruunavoide, 15 % kamomilla, lakritsi, Rooibos, kaneli (Cinnamomum), 10 % sitruunatimjami, 6 % Passionsblumenkraut, rosmariini

Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 4 / 1 kj / kcal
rasva 0 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 0 g
hiilihydraatit 0,2 g
  josta sokeri 0 g
proteiini 0 g
suola 0 g
Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Itävalta, www.teekanne.at/de-at

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta TEEKANNE Luomu NamasTee Die Ruhe selbst