TEEKANNE Cold & Fresh Luomu Appelsiini-Rosmariini, 41 g
DIY-jäätee välipalaksi
3,69 €
(90,00 € / kg, sis. 13,5% alv.
-
TEEKANNE
Cold & Fresh Luomu Vadelma-Hibiscus-Sitruunaruoho
Lasillinen kesää
3,69 €(89,45 € / kg) -
TEEKANNE
Cold & Fresh Bio Persikka Passionhedelmä
Vaihtoehto perinteisille jääteetarjouksille
3,69 €(82,00 € / kg) -
TEEKANNE
Kylmä & Raikas Luomu Sitruuna-Minttu
Raikastava jäätee uuttamiseen
3,69 €(90,00 € / kg) -
TEEKANNE
Cold & Fresh Luomu Appelsiini-Rosmariini
DIY-jäätee välipalaksi
3,69 €(90,00 € / kg) -
TEEKANNE
Cold & Fresh Bio Greippi-Minttu-Inkivääri
Kylmänä haudutettuna & viileänä nautittuna
3,69 €(89,45 € / kg)
Ominaisuudet ja edut
- Hedelmäinen Välimerellinen aromi
- Makeutta makealehdistä
- 15 kylmähaudutusteepussia
Kuvaus
Pysähdy hetkeksi ja ota teekupit esiin: Cold & Fresh Luomu Appelsiini-Rosmariini TEEKANNElta tarjoaa raikkaan teeluomuksen kylmähaudutukseen. Auringon hyväilemät appelsiinit ja eteerinen rosmariini tuovat välittömästi Etelän rentouden tunteen. Miellyttävä makeus tulee yksinomaan makealehdistä (stevia), eikä reseptissä käytetä lisättyä sokeria. Tuote kantaa myös ylpeänä luomusertifikaattia.
Miten se toimii? Ripusta pussi jäätee-lasille, kaada kylmää vettä päälle ja anna sen hautua muutaman minuutin ajan halutun voimakkuuden mukaan, valmista!
Vinkki: Vieraita tulossa? Jääpalojen ja sitruunaviipaleiden tai marjojen kanssa koristeena luot viipymättä upean jääteen ystävillesi.
| Tuotenro.: | XPI-TK-72640 |
|---|---|
| Sisältö: | 41 g |
| EAN: | 4009300019664 |
| Valmistajan nro: | 072640 |
| Merkki: | TEEKANNE |
| tee: | Teepussit |
| Tuotelajit: | Teet |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | ILMAN lisättyä sokeria |
| Säilytysohjeet: | Säilytä huoneenlämmössä, Säilytä viileässä ja kuivassa, Säilytä kuivassa |
Ainesosat
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 ml |
|---|---|
| energia | 8 / 2 kj / kcal |
| rasva | 0 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0 g |
| hiilihydraatit | 0,4 g |
| josta sokeri | 0 g |
| | 0 g |
| suola | 0 g |
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Itävalta, www.teekanne.at/de-at |
|---|