TEEKANNE Cold & Fresh Bio Greippi-Minttu-Inkivääri, 41 g (41,25 g)
Kylmänä haudutettuna & viileänä nautittuna
3,69 €
(89,45 € / kg, sis. 13,5% alv.
-
TEEKANNE
Cold & Fresh Luomu Vadelma-Hibiscus-Sitruunaruoho
Lasillinen kesää
3,69 €(89,45 € / kg) -
TEEKANNE
Cold & Fresh Bio Persikka Passionhedelmä
Vaihtoehto perinteisille jääteetarjouksille
3,69 €(82,00 € / kg) -
TEEKANNE
Kylmä & Raikas Luomu Sitruuna-Minttu
Raikastava jäätee uuttamiseen
3,69 €(90,00 € / kg) -
TEEKANNE
Cold & Fresh Luomu Appelsiini-Rosmariini
DIY-jäätee välipalaksi
3,69 €(90,00 € / kg) -
TEEKANNE
Cold & Fresh Bio Greippi-Minttu-Inkivääri
Kylmänä haudutettuna & viileänä nautittuna
3,69 €(89,45 € / kg)
Ominaisuudet ja edut
- Hedelmäinen ja minttuinen, hienovarainen terävyys
- 15 pussia kylmähaudutukseen
- Makeus makeista lehdistä
Kuvaus
Kylmänä pysyy viileänä: TEEKANNE:n Cold & Fresh Bio Greippi-Minttu-Inkivääri tarjoaa virkistävän teekokemuksen kylmähaudutukseen! Greipin, mintun ja inkiväärin trio terästää aistit - sopiva hetkiin, jolloin tarvitset pienen tauon. Miellyttävä makeus tulee yksinomaan makeista lehdistä (stevia), eikä resepti sisällä lisättyä sokeria. Tuote kantaa ylpeänä myös luomumerkkiä.
Miten se toimii? Ripusta pussi jääteelasiin, kaada kylmää vettä ja anna hautua muutama minuutti halutusta voimakkuudesta riippuen, valmista!
Vinkki: Kuuma päivä? Yhdistä jääpalojen ja sitruunaviipaleiden kanssa koristeeksi ja saat heti viileän virkistyksen lasiin.
| Tuotenro.: | XPI-TK-72265 |
|---|---|
| Sisältö: | 41,25 g |
| EAN: | 4009300019497 |
| Valmistajan nro: | 072265 |
| Merkki: | TEEKANNE |
| tee: | Teepussit |
| Tuotelajit: | Teet |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | ILMAN lisättyä sokeria |
| Säilytysohjeet: | Säilytä huoneenlämmössä, Säilytä viileässä ja kuivassa, Säilytä kuivassa |
Ainesosat
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 ml |
|---|---|
| energia | 8 / 2 kj / kcal |
| rasva | 0 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0 g |
| hiilihydraatit | 0,4 g |
| josta sokeri | 0 g |
| | 0 g |
| suola | 0 g |
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Itävalta, www.teekanne.at/de-at |
|---|