TEEKANNE Cold & Fresh Bio Persikka Passionhedelmä, 41 g (45 g)
Vaihtoehto perinteisille jääteetarjouksille
3,69 €
(82,00 € / kg, sis. 13,5% alv.
-
TEEKANNE
Cold & Fresh Luomu Vadelma-Hibiscus-Sitruunaruoho
Lasillinen kesää
3,69 €(89,45 € / kg) -
TEEKANNE
Cold & Fresh Bio Persikka Passionhedelmä
Vaihtoehto perinteisille jääteetarjouksille
3,69 €(82,00 € / kg) -
TEEKANNE
Kylmä & Raikas Luomu Sitruuna-Minttu
Raikastava jäätee uuttamiseen
3,69 €(90,00 € / kg) -
TEEKANNE
Cold & Fresh Luomu Appelsiini-Rosmariini
DIY-jäätee välipalaksi
3,69 €(90,00 € / kg) -
TEEKANNE
Cold & Fresh Bio Greippi-Minttu-Inkivääri
Kylmänä haudutettuna & viileänä nautittuna
3,69 €(89,45 € / kg)
Ominaisuudet ja edut
- Hedelmäinen ja eksoottinen maku
- Makeus makealehdistä
- 15 teepussia kylmäuutoksiin
Kuvaus
Ei mitään monitoimityökalua: Cold & Fresh Bio Persikka-Passionhedelmä TEEKANNE:lta on hedelmäisen raikas teeluomus kylmäuuttoon! Makea persikka ja eksoottinen passionhedelmä vievät ajatukset aurinkoisiin lomapäiviin, ja makeus tulee yksinomaan makealehdistä (stevia) - tuotteen resepti ei sisällä lisättyä sokeria. Tuote kantaa myös ylpeänä luomusertifikaattia.
Miten se toimii? Ripusta pussi jääteelasiin, kaada päälle kylmää vettä ja anna hautua muutama minuutti halutun intensiteetin mukaan, valmis!
Vinkki: Yhdessä jääpalojen ja tuoreiden hedelmien, kuten persikkalohkojen tai marjojen kera koristeeksi, voit hemmotella vieraita aromaattisella jääteellä.
| Tuotenro.: | XPI-TK-72642 |
|---|---|
| Sisältö: | 45 g |
| EAN: | 4009300019688 |
| Valmistajan nro: | 072642 |
| Merkki: | TEEKANNE |
| tee: | Teepussit |
| Tuotelajit: | Teet |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | ILMAN lisättyä sokeria |
| Säilytysohjeet: | Säilytä huoneenlämmössä, Säilytä viileässä ja kuivassa, Säilytä kuivassa |
Ainesosat
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 ml |
|---|---|
| energia | 8 / 2 kj / kcal |
| rasva | 0 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0 g |
| hiilihydraatit | 0,4 g |
| josta sokeri | 0 g |
| | 0 g |
| suola | 0 g |
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Itävalta, www.teekanne.at/de-at |
|---|