TEEKANNE Kylmä & Raikas Luomu Sitruuna-Minttu, 41 g
Raikastava jäätee uuttamiseen
3,69 €
(90,00 € / kg, sis. 13,5% alv.
-
TEEKANNE
Cold & Fresh Luomu Vadelma-Hibiscus-Sitruunaruoho
Lasillinen kesää
3,69 €(89,45 € / kg) -
TEEKANNE
Cold & Fresh Bio Persikka Passionhedelmä
Vaihtoehto perinteisille jääteetarjouksille
3,69 €(82,00 € / kg) -
TEEKANNE
Kylmä & Raikas Luomu Sitruuna-Minttu
Raikastava jäätee uuttamiseen
3,69 €(90,00 € / kg) -
TEEKANNE
Cold & Fresh Luomu Appelsiini-Rosmariini
DIY-jäätee välipalaksi
3,69 €(90,00 € / kg) -
TEEKANNE
Cold & Fresh Bio Greippi-Minttu-Inkivääri
Kylmänä haudutettuna & viileänä nautittuna
3,69 €(89,45 € / kg)
Ominaisuudet ja edut
- Sitrushedelmän maku mintun vivahteella
- Makeus makealehdistä
- 15 pussia kylmäuutteisiin
Kuvaus
Kylmä kuppi etsii viileää tyyppiä! TEEKANNEn Kylmä & Raikas Luomu Sitruuna-Minttu on virkistävä teeluomus kylmäuutoksiin. Raikkaiden sitruunoiden ja viilentävän mintun maku aktivoi sinut - kuin viileä tuulahdus vuorilta. Miellyttävä makeus tulee yksinomaan makealehdistä (stevia), eikä resepti sisällä lisättyä sokeria. Tuotteella on myös ylpeästi luomusertifikaatti.
Miten se toimii? Ripusta pussi jääteelasiin, kaada kylmää vettä päälle ja anna hautua muutama minuutti halutun voimakkuuden mukaan, valmista!
Vinkki: Lisää jäitä, sitruunaviipaleita tai tuoreita mintunlehtiä koristeeksi, ja sinulla on heti viileä jäätee käsissäsi.
| Tuotenro.: | XPI-TK-72641 |
|---|---|
| Sisältö: | 41 g |
| EAN: | 4009300019671 |
| Valmistajan nro: | 072641 |
| Merkki: | TEEKANNE |
| tee: | Teepussit |
| Tuotelajit: | Teet |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | ILMAN lisättyä sokeria |
| Säilytysohjeet: | Säilytä huoneenlämmössä, Säilytä viileässä ja kuivassa, Säilytä kuivassa |
Ainesosat
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 ml |
|---|---|
| energia | 8 / 2 kj / kcal |
| rasva | 0 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0 g |
| hiilihydraatit | 0,4 g |
| josta sokeri | 0 g |
| | 0 g |
| suola | 0 g |
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Itävalta, www.teekanne.at/de-at |
|---|