TEEKANNE Valkoinen tee vadelmalla ja sitruunalla, 20 (25 g)
Herkullinen ja raikas maku
3,09 €
(123,60 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Valkoinen tee hedelmäisellä vivahteella
- Mieto ja harmoninen
- Raikkaan kevyt nautinto
Kuvaus
Rentoudu ja anna TEEKANNE Valkoisen teen vadelman ja sitruunan lempeä miedon maun hemmotella sinua. Valkoinen tee muodostaa täydellisen pohjan vadelman hedelmäiselle makeudelle ja sitruunan raikkaalle pirteydelle. Tuloksena on hienosäädetty makuelämys. Olipa kyseessä rauhallinen hetki tai virkistävä nautinto silloin tällöin.
| Tuotenro.: | XPI-TK-78571 |
|---|---|
| Sisältö: | 25 g |
| EAN: | 9001475085715 |
| Valmistajan nro: | 078571 |
| Merkki: | TEEKANNE |
| tee: | Teepussit |
| Tuotelajit: | Teet |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
Ainesosat
weißer Tee, sitruuna-aromi, Himbeeraroma, Himbeeren, Zitronenschale
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 4 / 1 kj / kcal |
| rasva | 0 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0 g |
| hiilihydraatit | 0,1 g |
| josta sokeri | 0 g |
| | 0 g |
| suola | 0 g |
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Itävalta, www.teekanne.at/de-at |
|---|