Vilgain Kookosöljy Spray Luomu, 200 ml
Kylmäpuristettu kookosöljy korkealla MCT-pitoisuudella kätevässä annostelijassa
8,59 €
(42,95 € / l, sis. 13,5% alv.
-
Vilgain
Avokadoöljyspray luomu
Kylmäpuristettu luomu-avokadoöljy kätevässä spraypullossa
10,89 €(54,45 € / l) -
Vilgain
Kookosöljy Spray Luomu
Kylmäpuristettu kookosöljy korkealla MCT-pitoisuudella kätevässä annostelijassa
8,59 €(42,95 € / l) -
Vilgain
Ekstraneitsytoliiviöljyspray luomu
Ekstraneitsytoliiviöljyä hellävaraiseen kylmäpuristukseen tietoiseen keittiöön
8,29 €(41,45 € / l)
Ominaisuudet ja edut
- • MCT-pitoisuus 93 %
- • Kätevä pumppuspray
- • Ainekset luomuviljelystä
Kuvaus
Tämä kookosöljyspray tarjoaa sinulle korkealuokkaista kylmäpuristettua kookosöljyä luomuviljelystä. Se sisältää erityisen korkean MCT-pitoisuuden, 93 %. Älykäs spraypullo erottelee ponneaineen täysin öljystä, joten tuotteen puhtaus säilyy täysin. Annostelijan käyttö on joustavaa: keskimmäinen painallus luo hienojakoisen sumun, kun taas ylhäältä painamalla saadaan aikaan tarkka suihku. Öljyä voi suihkuttaa mistä tahansa kulmasta käsin.
Käyttö:
Savupisteensä, 158 °C, ansiosta se soveltuu erinomaisesti aasialaisiin ruokiin, vohveleihin tai täydennykseksi smoothieihin. Sopii erityisesti kylmään keittiöön ja nopeaan paistamiseen.
Käyttöohje:
Ravista hyvin ennen käyttöä ja suihkuta 10-15 cm etäisyydeltä kylmälle pannulle tai ruoille.
1 sekunnin painallus = 1,8 ml öljyä.
Annostelija voidaan käyttää vakioannostukseen painamalla keskeltä tai pienempään annostukseen painamalla annostelijan kärkeä.
| Tuotenro.: | VIL-45935 |
|---|---|
| Sisältö: | 200 ml |
| EAN: | 8595717722564 |
| Valmistajan nro: | 45935 |
| Merkki: | Vilgain |
| Koostumus: | suihke |
| Tuotelajit: | Elintarvike |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 3542 / 846 kj / kcal |
| rasva | 94 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 93,4 g |
| josta monotyydyttymättömät rasvahapot | 0,4 g |
| josta monityydyttymättömät rasvahapot | 0,2 g |
| hiilihydraatit | 0 g |
| josta sokeri | 0 g |
| | 0 g |
| suola | 0 g |
Ainesosat
100 % Kokosöl[1]
- kontrolloidusta luomuviljelystä