Vilgain kylmäkuivatut hedelmät - mango, 50 g
Makeat ja eksoottiset hedelmäpalat trooppiseen tunnelmaan
5,19 €
(103,80 € / kg, sis. 13,5% alv.
-
Vilgain
pakastekuivattuja hedelmiä - vadelma
Hedelmäisiä ja miedosti happamia marjoja todellisille herkkusuille
10,89 €(108,90 € / kg) -
Vilgain
pakastettu kuivatut hedelmät - lohikäärmehedelmä
Eksoottinen superruoka rapsakassa muodossa bowleihisi
9,59 €(95,90 € / kg) -
Vilgain
kylmäkuivatut hedelmät - mango
Makeat ja eksoottiset hedelmäpalat trooppiseen tunnelmaan
9,69 €(96,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - ananas
Makeita ja aromaattisia hedelmiä Kiinasta aamiaisellesi
5,59 €(111,80 € / kg) -
Vilgain
Pakastekuivattuja hedelmiä - metsän marjat
Värikäs marjasekoitus tuo maksimaalista vaihtelua kulhoosi
5,09 €(113,11 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - banaani
Rapeat banaaniviipaleet luonnollisena välipalana matkalle
3,09 €(30,90 € / kg) -
Vilgain
Pakastekuivatut hedelmät - Persikka
Hellävaraisia hedelmälohkoja, joissa on kesäinen aromi arkeesi
8,89 €(88,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - mustikka
Pienet aromaattiset marjat luonnosta ruokavalioosi
8,59 €(85,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - hapankirsikka
Hapokkaan hedelmäiset kivetön kirsikat keittiöösi
4,89 €(97,80 € / kg) -
Vilgain
Kylmäkuivatut hedelmät - Mansikka
Kokonaiset punaiset marjat tuomaan makua mysliisi
9,29 €(92,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - villimustikka
Tummat ja aromaattiset marjat herkullisiin luomuksiin keittiössäsi
3,09 €(103,00 € / kg)
Ominaisuudet ja edut
- 100 % mangoa & ilman väriaineita
- Intensiivisen makea & rapean kevyt
- Alkuperämaa Kiina
Kuvaus
Nämä kylmäkuivatut mangot tuovat trooppisen aromin suoraan kotiisi. Palat ovat erityisen kevyitä ja säilyttävät aidon maun kylmäkuivauksen ansiosta. Tuote ei sisällä rikkiä tai muita säilöntäaineita. Käytä mangopaloja antaaksesi aamupuurollesi eksoottista vivahdetta tai nauti niitä tietoisena välipalana.
Käyttösuositus:
Voit käyttää kylmäkuivattuja hedelmiä missä tahansa, missä käytät myös tuoreita hedelmiä. Voit koristella ja maustaa puuron, jogurtin tai myslin maidon kanssa, maustaa smoothieita tai nauttia niitä yksinkertaisena välipalana.
| Tuotenro.: | VIL-38787 |
|---|---|
| Sisältö: | 50 g |
| EAN: | 8595717716419 |
| Valmistajan nro: | 38787 |
| Merkki: | Vilgain |
| Tuotelajit: | Hedelmät & kuivatut hedelmät |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 1352 / 323 kj / kcal |
| rasva | 2,4 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0,5 g |
| hiilihydraatit | 67 g |
| josta sokeri | 67 g |
| kuidut | 9,2 g |
| | 3,2 g |
| suola | 0,07 g |
Ainesosat
100 % Mango[1]
- pakastekuivattu