Vilgain Kylmäkuivatut hedelmät - Mansikka, 50 g
Kokonaiset punaiset marjat tuomaan makua mysliisi
4,89 €
(97,80 € / kg, sis. 13,5% alv.
-
Vilgain
pakastekuivattuja hedelmiä - vadelma
Hedelmäisiä ja miedosti happamia marjoja todellisille herkkusuille
10,89 €(108,90 € / kg) -
Vilgain
pakastettu kuivatut hedelmät - lohikäärmehedelmä
Eksoottinen superruoka rapsakassa muodossa bowleihisi
9,59 €(95,90 € / kg) -
Vilgain
kylmäkuivatut hedelmät - mango
Makeat ja eksoottiset hedelmäpalat trooppiseen tunnelmaan
9,69 €(96,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - ananas
Makeita ja aromaattisia hedelmiä Kiinasta aamiaisellesi
5,59 €(111,80 € / kg) -
Vilgain
Pakastekuivattuja hedelmiä - metsän marjat
Värikäs marjasekoitus tuo maksimaalista vaihtelua kulhoosi
5,09 €(113,11 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - banaani
Rapeat banaaniviipaleet luonnollisena välipalana matkalle
3,09 €(30,90 € / kg) -
Vilgain
Pakastekuivatut hedelmät - Persikka
Hellävaraisia hedelmälohkoja, joissa on kesäinen aromi arkeesi
8,89 €(88,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - mustikka
Pienet aromaattiset marjat luonnosta ruokavalioosi
8,59 €(85,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - hapankirsikka
Hapokkaan hedelmäiset kivetön kirsikat keittiöösi
4,89 €(97,80 € / kg) -
Vilgain
Kylmäkuivatut hedelmät - Mansikka
Kokonaiset punaiset marjat tuomaan makua mysliisi
9,29 €(92,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - villimustikka
Tummat ja aromaattiset marjat herkullisiin luomuksiin keittiössäsi
3,09 €(103,00 € / kg)
Ominaisuudet ja edut
- 100 % mansikkaa & ilman säilöntäaineita
- Aromikas & erityisen rapea
- Alkuperämaa Kiina
Sopii hyvin tähän
Kuvaus
Nämä kylmäkuivatut mansikat tarjoavat sinulle ympäri vuoden kypsien hedelmien täyden maun. Kylmäkuivausmenetelmä takaa kevyen & rapean rakenteen säilyttäen samalla luonnollisen värin. Saat täysin luonnollisen tuotteen ilman lisättyä sokeria tai muita lisäaineita. Mansikat ovat täydellinen lisä proteiiniaamiaiseesi tai rahkaherkkuusi.
Käyttösuositus:
Voit käyttää kylmäkuivattuja hedelmiä kaikkialla, missä käyttäisit tuoreita hedelmiä. Voit koristella ja maustaa puuron, jogurtin, myslin maidon kanssa, rikastuttaa smoothieita tai nauttia niitä kätevänä välipalana.
| Tuotenro.: | VIL-45037 |
|---|---|
| Sisältö: | 50 g |
| EAN: | 8595717716433 |
| Valmistajan nro: | 45037 |
| Merkki: | Vilgain |
| Tuotelajit: | Hedelmät & kuivatut hedelmät |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 1612 / 385 kj / kcal |
| rasva | 1,4 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0,1 g |
| hiilihydraatit | 88 g |
| josta sokeri | 77 g |
| kuidut | 13 g |
| | 4,7 g |
| suola | 0 g |
Ainesosat
100 % mansikanpalat[1]
- lyofilisoitu