Vilgain pakastettu kuivatut hedelmät - lohikäärmehedelmä, 50 g
Eksoottinen superruoka rapsakassa muodossa bowleihisi
5,39 €
(107,80 € / kg, sis. 13,5% alv.
-
Vilgain
pakastekuivattuja hedelmiä - vadelma
Hedelmäisiä ja miedosti happamia marjoja todellisille herkkusuille
10,89 €(108,90 € / kg) -
Vilgain
pakastettu kuivatut hedelmät - lohikäärmehedelmä
Eksoottinen superruoka rapsakassa muodossa bowleihisi
9,59 €(95,90 € / kg) -
Vilgain
kylmäkuivatut hedelmät - mango
Makeat ja eksoottiset hedelmäpalat trooppiseen tunnelmaan
9,69 €(96,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - ananas
Makeita ja aromaattisia hedelmiä Kiinasta aamiaisellesi
5,59 €(111,80 € / kg) -
Vilgain
Pakastekuivattuja hedelmiä - metsän marjat
Värikäs marjasekoitus tuo maksimaalista vaihtelua kulhoosi
5,09 €(113,11 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - banaani
Rapeat banaaniviipaleet luonnollisena välipalana matkalle
3,09 €(30,90 € / kg) -
Vilgain
Pakastekuivatut hedelmät - Persikka
Hellävaraisia hedelmälohkoja, joissa on kesäinen aromi arkeesi
8,89 €(88,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - mustikka
Pienet aromaattiset marjat luonnosta ruokavalioosi
8,59 €(85,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - hapankirsikka
Hapokkaan hedelmäiset kivetön kirsikat keittiöösi
4,89 €(97,80 € / kg) -
Vilgain
Kylmäkuivatut hedelmät - Mansikka
Kokonaiset punaiset marjat tuomaan makua mysliisi
9,29 €(92,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - villimustikka
Tummat ja aromaattiset marjat herkullisiin luomuksiin keittiössäsi
3,09 €(103,00 € / kg)
Ominaisuudet ja edut
- 100 % lohikäärmehedelmä & ilman sokeria
- Intensiivinen väri & rapsakka koostumus
- Alkuperämaa Kiina
Sopii hyvin tähän
Kuvaus
Nämä pakastetut kuivatut lohikäärmehedelmät tuovat eksoottisen vivahteen ja intensiivisen värin aterioihisi. Poistamalla veden syntyy erityisen rapsakka tuote, jossa on täyteläinen aromi. Hedelmä on täysin luonnollinen eikä sisällä lainkaan keinotekoisia aromeja tai väriaineita. Sitä voi käyttää monipuolisesti ja se kohentaa smoothieidesi ulkonäköä ja makua.
Käyttösuositus:
Voit käyttää pakastettuja kuivattuja hedelmiä kaikissa niissä paikoissa, joissa käytät tuoreita hedelmiä. Koristele ja mausta puuro, jogurtti, mysli maidolla tai hienonna smootheihin, tai nauti yksinkertaisesti kätevänä välipalana.
| Tuotenro.: | VIL-39930 |
|---|---|
| Sisältö: | 50 g |
| EAN: | 8595717723813 |
| Valmistajan nro: | 39930 |
| Merkki: | Vilgain |
| Tuotelajit: | Hedelmät & kuivatut hedelmät |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 1645 / 393 kj / kcal |
| rasva | 5,4 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0,1 g |
| hiilihydraatit | 78,6 g |
| josta sokeri | 53,6 g |
| | 7,1 g |
| suola | 0 g |
Ainesosat
100 % lohikäärmehedelmä[1]
- pakastekuivattu