Vilgain pakastekuivattuja hedelmiä - vadelma, 100 g
Hedelmäisiä ja miedosti happamia marjoja todellisille herkkusuille
10,89 €
(108,90 € / kg, sis. 13,5% alv.
-
Vilgain
pakastekuivattuja hedelmiä - vadelma
Hedelmäisiä ja miedosti happamia marjoja todellisille herkkusuille
10,89 €(108,90 € / kg) -
Vilgain
pakastettu kuivatut hedelmät - lohikäärmehedelmä
Eksoottinen superruoka rapsakassa muodossa bowleihisi
9,59 €(95,90 € / kg) -
Vilgain
kylmäkuivatut hedelmät - mango
Makeat ja eksoottiset hedelmäpalat trooppiseen tunnelmaan
9,69 €(96,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - ananas
Makeita ja aromaattisia hedelmiä Kiinasta aamiaisellesi
5,59 €(111,80 € / kg) -
Vilgain
Pakastekuivattuja hedelmiä - metsän marjat
Värikäs marjasekoitus tuo maksimaalista vaihtelua kulhoosi
5,09 €(113,11 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - banaani
Rapeat banaaniviipaleet luonnollisena välipalana matkalle
3,09 €(30,90 € / kg) -
Vilgain
Pakastekuivatut hedelmät - Persikka
Hellävaraisia hedelmälohkoja, joissa on kesäinen aromi arkeesi
8,89 €(88,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - mustikka
Pienet aromaattiset marjat luonnosta ruokavalioosi
8,59 €(85,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - hapankirsikka
Hapokkaan hedelmäiset kivetön kirsikat keittiöösi
4,89 €(97,80 € / kg) -
Vilgain
Kylmäkuivatut hedelmät - Mansikka
Kokonaiset punaiset marjat tuomaan makua mysliisi
9,29 €(92,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - villimustikka
Tummat ja aromaattiset marjat herkullisiin luomuksiin keittiössäsi
3,09 €(103,00 € / kg)
Ominaisuudet ja edut
- 100 % vadelmaa & ilman lisättyä sokeria
- Värin ja täyden aromin säilyminen
- Alkuperämaa Kiina
Sopii hyvin tähän
Kuvaus
Nämä pakastekuivatut vadelmat erottuvat kirkkaan värinsä ja tunnusomaisen happamanmakean makunsa ansiosta. Erityinen valmistusmenetelmä säilyttää marjojen herkän rakenteen ja tekee niistä miellyttävän rapeita. Kyseessä on puhdas luonnontuote ilman kemiallisia lisäaineita. Voit nauttia niitä sellaisenaan tai käyttää ainesosana proteiinipirtelöissäsi.
Käyttösuositus:
Voit käyttää pakastekuivattuja hedelmiä missä vain, missä käytät myös tuoreita hedelmiä. Voit koristella ja maustaa puuroa, jogurttia, mysliä maidolla, jalostaa smoothieita tai nauttia niitä yksinkertaisesti kätevänä välipalana.
| Tuotenro.: | VIL-39940 |
|---|---|
| Sisältö: | 100 g |
| EAN: | 8595717715405 |
| Valmistajan nro: | 39940 |
| Merkki: | Vilgain |
| Tuotelajit: | Hedelmät & kuivatut hedelmät |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 896 / 214 kj / kcal |
| rasva | 1,9 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0,1 g |
| hiilihydraatit | 30,1 g |
| josta sokeri | 30,1 g |
| kuidut | 29,3 g |
| | 8,1 g |
| suola | 0 g |
Ainesosat
100 % Himbeeren[1]
- pakastekuivattu