Vilgain pakastekuivatut hedelmät - ananas, 50 g
Makeita ja aromaattisia hedelmiä Kiinasta aamiaisellesi
5,59 €
(111,80 € / kg, sis. 13,5% alv.
-
Vilgain
pakastekuivattuja hedelmiä - vadelma
Hedelmäisiä ja miedosti happamia marjoja todellisille herkkusuille
10,89 €(108,90 € / kg) -
Vilgain
pakastettu kuivatut hedelmät - lohikäärmehedelmä
Eksoottinen superruoka rapsakassa muodossa bowleihisi
9,59 €(95,90 € / kg) -
Vilgain
kylmäkuivatut hedelmät - mango
Makeat ja eksoottiset hedelmäpalat trooppiseen tunnelmaan
9,69 €(96,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - ananas
Makeita ja aromaattisia hedelmiä Kiinasta aamiaisellesi
5,59 €(111,80 € / kg) -
Vilgain
Pakastekuivattuja hedelmiä - metsän marjat
Värikäs marjasekoitus tuo maksimaalista vaihtelua kulhoosi
5,09 €(113,11 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - banaani
Rapeat banaaniviipaleet luonnollisena välipalana matkalle
3,09 €(30,90 € / kg) -
Vilgain
Pakastekuivatut hedelmät - Persikka
Hellävaraisia hedelmälohkoja, joissa on kesäinen aromi arkeesi
8,89 €(88,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - mustikka
Pienet aromaattiset marjat luonnosta ruokavalioosi
8,59 €(85,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - hapankirsikka
Hapokkaan hedelmäiset kivetön kirsikat keittiöösi
4,89 €(97,80 € / kg) -
Vilgain
Kylmäkuivatut hedelmät - Mansikka
Kokonaiset punaiset marjat tuomaan makua mysliisi
9,29 €(92,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - villimustikka
Tummat ja aromaattiset marjat herkullisiin luomuksiin keittiössäsi
3,09 €(103,00 € / kg)
Ominaisuudet ja edut
- 100 % hedelmää & ilman lisättyä sokeria
- Hellävaraisesti pakastekuivattu & rapea
- Alkuperämaa Kiina
Kuvaus
Tämä pakastekuivattu ananas tarjoaa intensiivisen ja eksoottisen maun päivittäiseen ruokavalioosi. Erityisen tyhjiökäsittelyn ansiosta hedelmän luonnollinen rakenne ja täysi aromi säilyvät. Nautit tuotteen ilman mitään keinotekoisia lisäaineita tai säilöntäaineita. Rapea rakenne tekee ananaksesta ihanteellisen ainesosan bowleihin.
Käyttösuositus:
Voit käyttää pakastekuivattuja hedelmiä kaikkialla missä käytät myös tuoreita hedelmiä. Voit koristella ja maustaa puuroa, jogurttia, muroja maidon kanssa tai viimeistellä smoothieita, tai vain nauttia niitä kätevänä välipalana.
| Tuotenro.: | VIL-38790 |
|---|---|
| Sisältö: | 50 g |
| EAN: | 8595717723899 |
| Valmistajan nro: | 38790 |
| Merkki: | Vilgain |
| Tuotelajit: | Hedelmät & kuivatut hedelmät |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 1599 / 382 kj / kcal |
| rasva | 0,1 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0,1 g |
| hiilihydraatit | 89 g |
| josta sokeri | 53 g |
| kuidut | 17 g |
| | 3,2 g |
| suola | 0 g |
Ainesosat
100 % ananas (Ananas comosus)[1]
- pakastekuivattu