Vilgain pakastekuivatut hedelmät - banaani, 100 g
Rapeat banaaniviipaleet luonnollisena välipalana matkalle
3,09 €
(30,90 € / kg, sis. 13,5% alv.
-
Vilgain
pakastekuivattuja hedelmiä - vadelma
Hedelmäisiä ja miedosti happamia marjoja todellisille herkkusuille
10,89 €(108,90 € / kg) -
Vilgain
pakastettu kuivatut hedelmät - lohikäärmehedelmä
Eksoottinen superruoka rapsakassa muodossa bowleihisi
9,59 €(95,90 € / kg) -
Vilgain
kylmäkuivatut hedelmät - mango
Makeat ja eksoottiset hedelmäpalat trooppiseen tunnelmaan
9,69 €(96,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - ananas
Makeita ja aromaattisia hedelmiä Kiinasta aamiaisellesi
5,59 €(111,80 € / kg) -
Vilgain
Pakastekuivattuja hedelmiä - metsän marjat
Värikäs marjasekoitus tuo maksimaalista vaihtelua kulhoosi
5,09 €(113,11 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - banaani
Rapeat banaaniviipaleet luonnollisena välipalana matkalle
3,09 €(30,90 € / kg) -
Vilgain
Pakastekuivatut hedelmät - Persikka
Hellävaraisia hedelmälohkoja, joissa on kesäinen aromi arkeesi
8,89 €(88,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - mustikka
Pienet aromaattiset marjat luonnosta ruokavalioosi
8,59 €(85,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - hapankirsikka
Hapokkaan hedelmäiset kivetön kirsikat keittiöösi
4,89 €(97,80 € / kg) -
Vilgain
Kylmäkuivatut hedelmät - Mansikka
Kokonaiset punaiset marjat tuomaan makua mysliisi
9,29 €(92,90 € / kg) -
Vilgain
pakastekuivatut hedelmät - villimustikka
Tummat ja aromaattiset marjat herkullisiin luomuksiin keittiössäsi
3,09 €(103,00 € / kg)
Ominaisuudet ja edut
- 100 % banaania & ilman lisäaineita
- Rapea purutuntuma & intensiivinen maku
- Alkuperämaa Kiina
Sopii hyvin tähän
Kuvaus
Nämä pakastekuivatut banaanit vakuuttavat rapealla koostumuksellaan ja luonnollisella makeudellaan. Hellävarainen pakastekuivaus säilyttää tuoreen hedelmän aidon maun. Tämä välipala on täysin ilman sokerin tai rasvojen lisäystä. Se sopii erinomaisesti myslistäsi tuunaamiseen tai nopeaksi energianlähteeksi vapaa-ajan aktiviteettiesi aikana.
Käyttösuositus:
Voit käyttää pakastekuivattua hedelmää missä tahansa, missä käyttäisit myös tuoreita hedelmiä. Voit koristella ja maustaa puurot, jogurtin, myslyn maidolla, täydentää smoothieita tai nauttia kätevänä välipalana.
| Tuotenro.: | VIL-44944 |
|---|---|
| Sisältö: | 100 g |
| EAN: | 8595717716426 |
| Valmistajan nro: | 44944 |
| Merkki: | Vilgain |
| Tuotelajit: | Hedelmät & kuivatut hedelmät |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 1595 / 381 kj / kcal |
| rasva | 1,1 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0,1 g |
| hiilihydraatit | 82 g |
| josta sokeri | 67 g |
| kuidut | 13 g |
| | 5,4 g |
| suola | 0 g |
Ainesosat
100 % banaani (Musa sapientum)[1]
- pakastekuivattu