Willi Dungl Orgaaninen 9 yrttitee, 40 g
Terveellinen yrttitee
4,79 €
(119,75 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- 20 kaksikerroksista teepussia
- Fenkoli, rooibos ja sitruunaruoho
- Valmistettu orgaanisista yrteistä
Kuvaus
Saksalainen pakkaus: BIO-Tee 9 Kräuter
Tämä tee varmistaa positiivisen hyvinvoinnin monille ihmisille, etenkin syömisen jälkeen.
Hyödyllisten aineosien, kuten sitruunamelissa ja inkiväärin avulla teellä on rentouttava ja rauhoittava vaikutus. Seos rooibosia, sitruunaruohoa ja siankärsämöä antavat teelle makua. Lisäksi korianteri ja piparminttu antavat teelle raikkautta.
- Valmistus: Kaada 100 ° C kuumaa vettä teen päälle ja anna sen hautua 5 minuutin ajan.
- Sisältö: 20 kaksikerroksista pussia, paino à 2 g
| Tuotenro.: | XPI-TK-76412 |
|---|---|
| Sisältö: | 40 g |
| EAN: | 9001475095363 |
| Valmistajan nro: | 076412 |
| Merkki: | Willi Dungl |
| tee: | Teepussit |
| Tuotelajit: | Teet |
| Haudutusaika: | 5 minuuttia |
| Veden lämpötila: | 100 °C |
Ainesosat
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 4 / 1 kj / kcal |
| rasva | <0,1 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | <0,1 g |
| hiilihydraatit | <0,1 g |
| josta sokeri | <0,1 g |
| | <0,1 g |
| suola | 0,01 g |
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Itävalta, www.teekanne.at/de-at |
|---|