Alnatura Luomuhedelmäsalaattipatukka, 40 g

Hedelmäinen patukka herkkuhetkiin

1,39 €

(34,75 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 40 g

Vielä 9 kpl varastossa

Toimitus keskiviikkona, 07. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään maanantaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Aromaattinen ja mehukas
  • Luomulaatu
  • Rapeat ja hennot vohvelit
  • Luomusertifioitu Luomusertifioitu

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomu Mango-kaurapatukka, 60 g

Alnatura Luomuhedelmäsalaattipatukka, 40 g 1,39 € (34,75 € / kg)
Alnatura Luomu Mango-kaurapatukka, 60 g 1,49 € (24,83 € / kg)
Kokonaishinta: 2,88 €
Kuvaus

Alnaturan luomuhedelmäsalaattipatukassa yhdistyvät kuivatut hedelmät ja pähkinät. Hunaja viimeistelee herkullisen maun. Patukka sopii mainiosti välipalaksi tai mukaan otettavaksi, sillä sitä ympäröivä vohveli pitää sormet tahmeudesta vapaina.

Tuotenro.: XPI-MM-120420
Sisältö: 40 g
EAN: 42406105
Valmistajan nro: 120420
Merkki: Alnatura
Tuotelajit: Patukat, Elintarvike
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Luomusertifioitu
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä ja kuivassa
Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: F – Soijapavut, H – Pähkinät
Ainesosat

hunaja[1], omenahiutaleet[1] (Apfel[1], riisijauho[1]), 9 % Mandeln[1], 7 % Haselnüsse[1], herukat[1], Haferflocken[1], Spelttihiutaleet[2], omenamehutiiviste[1], Birnensaftkonzentrat[1], raaka ruokosokeri[1], Mustaherukkamehutiiviste, Päärynäjauhe[1] (Birnen[1], riisijauho[1]), Apfel getrocknet[1], Birnen getrocknet[1], Palmöl[1], kiekot[1] (vehnäjauho[1], perunatärkkelys[1]), riisisiirappi, rusinat[1], Sukkadi (sokeroitu sitrushedelmä)[1] (Zitronenschale[1], maissisiirappi[1], Meersalz)

  1. luonnonmukaisesta maataloudesta
  2. Speltti on vehnälajike. / Luomuviljelystä.
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1650 / 394 kj / kcal
rasva 13 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 2,2 g
hiilihydraatit 61 g
  josta sokeri 49 g
kuidut 4,6 g
proteiini 4,7 g
suola 0,05 g
Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura Luomuhedelmäsalaattipatukka