Alnatura Klassinen luomutomaattikastike, 350 ml

Mieto tomaattikastike kaikenikäisille

2,49 €

(7,11 € / l, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 350 ml

Varastossa

Toimitus torstaina, 08. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään keskiviikkona kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Hedelmäinen ja tomaatin täyteläinen maku
  • Viimeistelee välimerelliset ruoat
  • 100 % vegaaninen, luomu ja valkosipuliton

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomu ekstra-neitsytoliiviöljy, 500 ml

Alnatura Klassinen luomutomaattikastike, 350 ml 2,49 € (7,11 € / l)
Alnatura Luomu ekstra-neitsytoliiviöljy, 500 ml 7,49 € (14,98 € / l)
Kokonaishinta: 9,98 €
Kuvaus

Klassinen, hedelmäinen ja mausteinen tomaattikastike ilman valkosipulia – tämä herkku ihastuttaa koko perhettä pienimmistä varttuneimpiin! Auringon kypsyttämät tomaatit ja huolella valitut mausteet antavat lempipastalle, pizzapohjalle, keitolle tai pataruokien kastikkeelle mehevän ja vivahteikkaan maun ilman tulisuutta. Alnaturan tuttu ja luotettava luomulaatu hurmaa varmasti!

Valmistus: Kuumenna tomaattikastike kattilassa ja käytä sellaisenaan tai jatkokäsittele makusi mukaan. Sekoita valmiiksi keitetyn pastan joukkoon ja viimeistele juuri höylätyillä parmesaanilastuilla sekä hienonnetuilla yrteillä – täydellinen pastaelämys!

Tuotenro.: XPI-MM-112819
Sisältö: 350 ml
EAN: 4104420213593
Valmistajan nro: 112819
Merkki: Alnatura
Tuotelajit: Elintarvike
Säilytysohjeet: Säilytä huoneenlämmössä, Käytä nopeasti avaamisen jälkeen
Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: F – Soijapavut, H – Pähkinät, L – Selleri
Ainesosat

82 % Yksinkertaisesti tiivistettyä tomaattipyrettä, auringonkukkaöljy[1], 5 % porkkana[1], 4 % Sipuli[1], omenamehutiiviste[1], Meersalz, paprikajauhe[1], basilika[1], oregano (Origanum vulgare)[1], sitruunamehutiiviste[1]

  1. luonnonmukaisesta maataloudesta

Saattaa sisältää jäämiä soijasta, cashewpähkinöistä ja selleristä.

Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 431 / 103 kj / kcal
rasva 5,8 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 0,7 g
hiilihydraatit 9,5 g
  josta sokeri 7,9 g
kuidut 2,2 g
proteiini 2,1 g
suola 1,2 g
Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura Klassinen luomutomaattikastike