Alnatura Alnatura Luomu maatilan pasta, 250 g

Leikkisää luomupastaa

1,09 €

(4,36 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 250 g

Vielä 3 kpl varastossa

Toimitus tiistaina, 06. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään maanantaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Luomudurumvehnäjauhoista
  • Suloisia eläinhahmoja
  • Keittoaika: 8–10 minuuttia
  • Luomusertifioitu Luomusertifioitu
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomu Dauno Gargano SAN, Italia, 500 ml

Alnatura Alnatura Luomu maatilan pasta, 250 g 1,09 € (4,36 € / kg)
Alnatura Luomu Dauno Gargano SAN, Italia, 500 ml 13,29 € (26,58 € / l)
Kokonaishinta: 14,38 €
Kuvaus

Alnaturan luomu maatilan pasta tuo iloa ruokapöytään – suloiset eläinhahmot, kuten lehmä, possu ja kukko, antavat klassisille pastaruuille hauskan ilmeen. Pasta valmistetaan 100 %:sti luomudurumvehnäjauhosta, joka on huolella valittu ja käsitelty luomuvaatimusten mukaisesti.

Nauti pastasta keitoissa, lempikastikkeesi kanssa tai kasvisten kera – tarjoilumahdollisuudet ovat monipuoliset ja makusi mukaan muunneltavissa. Noin 8–10 minuutin keittoajan jälkeen pasta on valmista nautittavaksi.

Tuotenro.: XPI-MM-202963
Sisältö: 250 g
EAN: 4104420241411
Valmistajan nro: 202963
Merkki: Alnatura
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille
Tuotelajit: Pasta
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Luomusertifioitu, Vegaaninen, Vegetaarinen
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna
Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: C – Kananmuna, F – Soijapavut, M – Sinappi
Ainesosat

durumvehnäsuurimot[1]

  1. luonnonmukaisesta maataloudesta
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1499 / 358 kj / kcal
rasva 1,7 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 0,4 g
hiilihydraatit 72 g
  josta sokeri 3,6 g
kuidut 3,3 g
proteiini 12 g
suola 0,01 g
Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura Luomu maatilan pasta

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder