Alnatura Luomu vadelmahedelmälevite, 70 % hedelmää, 200 g

Täysin kasvipohjainen ja täynnä hedelmäistä makua

3,41 € 3,79 € -10%

(17,05 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 200 g

Varastossa

Toimitus tiistaina, 13. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään maanantaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Erittäin korkea hedelmäpitoisuus
  • Luomulaatu
  • Monipuoliseen käyttöön
  • Luomusertifioitu Luomusertifioitu

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomu tumma mantelitahna, 250 g

Alnatura Luomu vadelmahedelmälevite, 70 % hedelmää, 200 g 3,41 € (17,05 € / kg)
Alnatura Luomu tumma mantelitahna, 250 g 6,56 € (26,24 € / kg)
Kokonaishinta: 9,97 €
Kuvaus

Alnaturan luomu vadelmahedelmälevite hurmaa erittäin korkealla vadelmapitoisuudellaan ja erityisen hedelmäisellä maullaan. Runsaan hedelmäpitoisuutensa ansiosta se sopii leivän päälle, mutta viimeistelee ihanasti myös jogurtit ja jälkiruoat. Tarjoile sitä hedelmäisenä lisänä myös pannukakkujen tai riisipuurojen kanssa.

Tuotenro.: XPI-MM-139699
Sisältö: 200 g
EAN: 4104420045927
Valmistajan nro: 139699
Merkki: Alnatura
Tuotelajit: Hillo
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Luomusertifioitu
Säilytysohjeet: Säilytä avattuna jääkaapissa
Ainesosat

70 % Himbeeren[1], 28 % agavemehutiiviste[1], Geliermittel (Pektin), sitruunamehutiiviste[1]

  1. luonnonmukaisesta maataloudesta
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 469 / 112 kj / kcal
rasva 0,5 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 0,1 g
hiilihydraatit 25 g
  josta sokeri 25 g
kuidut 4 g
proteiini 0,9 g
suola 0,04 g
Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura Luomu vadelmahedelmälevite, 70 % hedelmää

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder