Alnatura Luomu-mansikkalevite, 70 % hedelmää, 200 g

Täysin kasvipohjainen, täynnä hedelmäistä makua

2,78 € 3,09 € -10%

(13,90 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 200 g

Varastossa

Toimitus tiistaina, 13. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään maanantaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Erittäin korkea hedelmäpitoisuus
  • Luomulaatua
  • Monipuolinen käyttää
  • Luomusertifioitu Luomusertifioitu

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomu tumma mantelitahna, 250 g

Alnatura Luomu-mansikkalevite, 70 % hedelmää, 200 g 2,78 € (13,90 € / kg)
Alnatura Luomu tumma mantelitahna, 250 g 6,56 € (26,24 € / kg)
Kokonaishinta: 9,34 €
Kuvaus

Alnaturan luomu-mansikkalevite hurmaa runsaalla mansikkapitoisuudellaan ja erityisen hedelmäisellä maullaan. Runsaan hedelmäpitoisuuden ansiosta se sopii mainiosti leivän päälle, mutta tuo herkullista makua myös jogurttiin ja jälkiruokiin. Tarjoa sitä hedelmäisenä lisukkeena myös pannukakkujen tai maitokiisselin kanssa.

Tuotenro.: XPI-MM-139700
Sisältö: 200 g
EAN: 4104420045941
Valmistajan nro: 139700
Merkki: Alnatura
Tuotelajit: Hillo
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Luomusertifioitu
Säilytysohjeet: Säilytä avattuna jääkaapissa
Ainesosat

70 % Erdbeeren[1], 28 % agavemehutiiviste[1], Geliermittel (Pektin), sitruunamehutiiviste[1]

  1. luonnonmukaisesta maataloudesta
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 473 / 113 kj / kcal
rasva 0,6 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 0,2 g
hiilihydraatit 25 g
  josta sokeri 25 g
kuidut 1,9 g
proteiini 0,9 g
suola 0,04 g
Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura Luomu-mansikkalevite, 70 % hedelmää