Alnatura - luomutuotteet kestävästä maataloudesta

Ekologiset luomutuotteet luomutiloilta

Alnatura on huolehtinut jo vuodesta 1984 saakka siitä, että luomutilojen korkealaatuiset luomutuotteet pääsevät kuluttajien pöytään. Alnaturan luomutuotteet valmistetaan luonnon ja ihmisen parasta ajatellen. Luonnon ja maatalouden monimuotoisuus säilyy ja arvokkaat elintarvikkeet löytävät tiensä luomutiloilta keittiöösi.

Tutustu herkullisiin värikkäisiin levitteisiin, kookostuotteisiin, mehuihin, kasvijuomiin, monenlaisista viljalajeista valmistettuihin pastoihin ja moniin muihin Alnatura-tuotteisiin.

Tee ostoksia kategorioiden avulla.

Suodata & lajitella

Hinta Allergeenit Tuotteiden ominaisuudet Ayurveda tuotetyypit
Suodata

Alnatura: 1–30 / 687 tuotteesta

Luonnonmukainen punajuurimehu, fermentoitu maitohappobakteereilla

Alnatura Luonnonmukainen punajuurimehu, fermentoitu maitohappobakteereilla, 500 ml

  • Sopii juotavaksi
  • 100 % Demeter-luomuviljelyä
  • Makean aromaattinen, miedosti hapokas
1,52 € 1,69 € (3,04 € / l)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu linssivohvelit

Alnatura Luomu linssivohvelit, 100 g

  • Runsaasti proteiinia
  • Gluteeniton
  • Naposteltavaksi
1,52 € 1,69 € (15,20 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu-punajuurimehu

Alnatura Luomu-​punajuurimehu, 1 l

  • Suoraan puristettu mehu
  • Naturland-laatu
  • Vegaaninen
2,15 € 2,39 € (2,15 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Luomu hapankaalimehu - fermentoitu maitohappobakteereilla

Alnatura Luomu hapankaalimehu -​ fermentoitu maitohappobakteereilla, 500 ml

  • Tuorepuristettu mehu
  • Nauti puhtaana tai sekoitettuna
  • Ripaus merisuolaa
1,52 € 1,69 € (3,04 € / l)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu-porkkanamehu

Alnatura Luomu-​porkkanamehu, 1 l

  • Suoraan puristettu mehu
  • Luomulaatu
  • Miedon hapokas maku
1,88 € 2,09 € (1,88 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu spelttikiekot, maustamattomat

Alnatura Luomu spelttikiekot, maustamattomat, 100 g

  • Puhdistettua täysjyväspelttiä
  • Runsaasti proteiinia
  • Nauti sellaisenaan tai päällysteiden kera
0,98 € 1,09 € (9,80 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu pellavansiemen

Alnatura Luomu pellavansiemen, 500 g

  • Monipuolinen käytössä
  • Turpoaa erinomaisesti
  • Aromaattinen pähkinäinen maku
2,42 € 2,69 € (4,84 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu Mango-kaurapatukka

Alnatura Luomu Mango-​kaurapatukka, 60 g

  • Täysjyväkauraa & kuivattua mangoa
  • Pehmeä, & trooppinen
  • Makeutta riisisiirapista
1,34 € 1,49 € (22,33 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu hasselpähkinäjuoma

Alnatura Luomu hasselpähkinäjuoma, 1 l

  • Maistuu hasselpähkinänougaalta
  • Sisältää 5 % luomuhasselpähkinöitä
  • Ei sisällä laktoosia, maitoproteiinia eikä gluteenia
3,32 € 3,69 € (3,32 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu kultaiset pellavansiemenet

Alnatura Luomu kultaiset pellavansiemenet, 500 g

  • Mieto maku
  • Imee paljon vettä
  • Ihanteellinen leivälle, myslille ja salaatille
3,14 € 3,49 € (6,28 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu riisijuoma, makeuttamaton

Alnatura Luomu riisijuoma, makeuttamaton, 1 l

  • Vähärasvainen ja vegaaninen
  • Gluteeniton ja laktoositon
  • Monipuolinen
1,70 € 1,89 € (1,70 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu vihreät pavut

Alnatura Luomu vihreät pavut, 185 g

  • Hienoksi leikattu
  • Valmis nautittavaksi
  • Merisuolalla maustettu
1,52 € 1,69 € (8,22 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura-luomupunaiset kidneypavut lasipurkissa

Alnatura Alnatura-​luomupunaiset kidneypavut lasipurkissa, 240 g

  • Valmiiksi keitetty
  • Suolattu
  • Hienostuneen makeahko
1,52 € 1,69 € (6,33 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu Barista Hernejuoma, Vegaaninen

Alnatura Luomu Barista Hernejuoma, Vegaaninen, 1 l

  • Vaahdotukseen & sekoittamiseen
  • 100% Naturland-luomulaatua
  • Ei sisällä laktoosia, maitoproteiinia eikä gluteenia
1,61 € 1,79 € (1,61 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu soijajuoma, makeuttamaton

Alnatura Luomu soijajuoma, makeuttamaton, 1 l

  • Kasvipohjainen maitovaihtoehto
  • Vain kaksi ainesosaa
  • Gluteeniton ja laktoositon
1,88 € 2,09 € (1,88 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Luomuherneitä ja -porkkanoita lasipurkissa

Alnatura Luomuherneitä ja -​porkkanoita lasipurkissa, 220 g

  • Esikeitetty
  • Valmis nautittavaksi
  • Monipuoliseen käyttöön
1,61 € 1,79 € (7,32 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu-myslipatukka, vaahtera ja taateli

Alnatura Luomu-​myslipatukka, vaahtera ja taateli, 150 g

  • Kaurahiutaleet pohjana
  • Luomulaatu
  • Vegaaninen
1,88 € 2,09 € (12,53 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu täysjuoma

Alnatura Luomu täysjuoma, 1 l

  • Luomulaatu
  • Vegaaninen
  • Laktoositon
1,52 € 1,69 € (1,52 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu sitruunamehu

Alnatura Luomu sitruunamehu, 750 ml

  • Luomulaatu
  • Vegaaninen
  • Espanjalaisista ja italialaisista sitruunoista
3,95 € 4,39 € (5,27 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu-perunamuusi

Alnatura Luomu-​perunamuusi, 160 g

  • Kuivaseos
  • Luomulaatua
  • Monipuoliseen käyttöön
2,60 € 2,89 € (16,25 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Pitkäjyväinen tumma riisi, luomu

Alnatura Pitkäjyväinen tumma riisi, luomu, 1 kg

  • Pähkinäinen maku
  • Kuorimaton & paljon ravintoaineita
  • Lisukkeeksi ja täyteeksi
3,32 € 3,69 € (3,32 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomuviinikivileivinjauhe

Alnatura Luomuviinikivileivinjauhe, 72 g

  • Luomulaatu
  • Gluteeniton
  • Vegaaninen
0,98 € 1,09 € (13,61 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu Origin -pepperonit

Alnatura Luomu Origin -​pepperonit, 180 g

  • Miedosti tuliset
  • Kreikasta
  • Käsin poimittu
2,78 € 3,09 € (15,44 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Luomu porkkanamehu - fermentoitu maitohappobakteereilla

Alnatura Luomu porkkanamehu -​ fermentoitu maitohappobakteereilla, 500 ml

  • 100 % tuorepuristettu mehu
  • Runsaasti A-provitamiinia
  • Sopii juomaksi ja ruoanlaittoon
1,52 € 1,69 € (3,04 € / l)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu hummus, natur

Alnatura Luomu hummus, natur, 180 g

  • Kikherneitä, seesaminsiementahnaa ja mausteita
  • Levitteeksi, lisukkeeksi ja dippikastikkeeksi
  • Säilyy pitkään
1,97 € 2,19 € (10,94 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu maissi-amaranttivohvelit

Alnatura Luomu maissi-​amaranttivohvelit, 115 g

  • Rapeaksi ilmavia
  • Merisuolalla maustettu
  • Gluteeniton resepti
0,98 € 1,09 € (8,52 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu luonnollisesti samea rypälemehu

Alnatura Luomu luonnollisesti samea rypälemehu, 1 l

  • 100 % tuorepuristettu mehu
  • Valmistettu punaisista rypäleistä
  • Herkullinen sekä pelkästään että vedellä laimennettuna
2,51 € 2,79 € (2,51 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu curry & mango & papaija -levite

Alnatura Luomu curry & mango & papaija -​levite, 180 g

  • Hedelmäinen ja mausteinen
  • Levitettävä koostumus
  • Sisältää currya
1,88 € 2,09 € (10,44 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu kaura

Alnatura Luomu kaura, 500 g

  • Mieto, pähkinäinen maku
  • Ruoanlaittoon, leivontaan ja mysliin
  • 100% Demeter-viljelystä
1,88 € 2,09 € (3,76 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Tahini seesamtahna, luomu

Alnatura Tahini seesamtahna, luomu, 250 g

  • Dippeihin, hummukseen ja mausteisiin ruokiin
  • Aromaattinen, pähkinäinen maku
  • Ilman stabilointiaineita
3,41 € 3,79 € (13,64 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä