Nature's Plus Protein Shake Chocolate
Kasvisperäinen proteiinijuoma suklaan maulla
Myyty loppuunMyymälämme ei enää myy tätä tuotetta.
Samankaltaiset tuotteet
Kuvaus
Gluteeniton, geenimuuntelematon ja kasvispohjainen
- Proteiinijuoma Suklaa -annos tarjoaa 14 g kasvipohjaista Tri-Part-proteiinia geenimuuntelemattomista herneistä, riisistä ja soijapavuista (fermentoiduista ja fermentoimattomista) yhdessä laajan vitamiinien, mineraalien ja muiden elintärkeiden ravinteiden kanssa. Se on rasvaton ja sisältää 96 kaloria.
Käyttöohje:
1 mittalusikallinen (28 g) jauhetta sekoitetaan mukiin, jossa on 250 ml kylmää vettä tai maitoa, kunnes se on kermaista.
| Merkki: | Nature's Plus |
|---|
Lisätietoja
| Ravintoarvot | per annos (28g) |
|---|---|
| Energiasisältö | 96 kcal |
| Rasva | 0 g |
| josta tyydyttyneitä rasvahappoja | 0 g |
| Hiilihydraatit | 10 g |
| josta sokeria | 7 g |
| Kuitu | 1 g |
| Proteiini | 14 g |
| Suola | 0 g |
| Ainesosat | per annos (28g) |
|---|---|
| Vitamiini A | 5000 IU |
| Vitamiini C | 60 mg |
| Vitamiini D | 400 IU |
| Vitamiini E | 30 IU |
| Vitamiini B1 | 1,5 mg |
| Vitamiini B2 | 1,7 mg |
| Niasiini | 20 mg |
| Pantoteenihappo | 10 mg |
| Vitamiini B6 | 2 mg |
| Vitamiini B12 | 6 µg |
| Foolihappo | 400 µg |
| Biotiini | 300 µg |
| Koliini | 21 mg |
| Inositoli | 50 mg |
| Kalsium | 300 mg |
| Magnesium | 80 mg |
| Sinkki | 15 mg |
| Kalium | 190 mg |
| Rauta | 4,5 mg |
| Mangaani | 5 mg |
| Fosfori | 200 mg |
| Seleni | 21 µg |
| Kromi | 18 µg |
| Jodi | 150 µg |
| Molybdeeni | 20 µg |
| Aminohappoprofiili | per annos (28g) |
|---|---|
| Isoleusiini | 602 mg |
| Histidiini | 364 mg |
| Leusiini | 1148 mg |
| Arginiini | 1050 mg |
| Lysiini | 882 mg |
| Aspartaalihappo | 1624 mg |
| Metioniini | 182 mg |
| Seriini | 728 mg |
| Kysteiini | 182 mg |
| Glutamiinihappo | 2674 mg |
| Treoniini | 532 mg |
| Proliini | 714 mg |
| Fenyylialaniini | 714 mg |
| Glysiini | 588 mg |
| Tryptofaani | 182 mg |
| Alaniini | 602 mg |
| Valiini | 700 mg |
| Tyrosiini | 532 mg |
Ainesosat: Geenimuuntelematon proteiinisekoitus [Riisiproteiini, Herneproteiinia, Soijaa [eristettyä soijaproteiinia, fermentoitua soijaa]], Fruktoosi, hollantilainen kaakao, Trikalsiumfosfaatti, Kaliumsittraatti, Guarkumi, Magnesioksidi, Psyllium, Vanilja*, Kauraleseet, mikrokiteinen selluloosa, Spirulina, Vitamiini C, Vitamiini E, Koliinibitartraatti, Inositoli, Omenapektiini, Mehiläisten siitepöly, Niasiiniamidi, Retinyylipalmitaatti, Sinkkioksidi, Mangaanisulfaatti, Rauta(II)fumaatti, Kalsiumpantotenaatti, Lesitiini, Sitrushedelmien bioflavonoidit, Papaija, Bromelaiini, Klorofylli, Pyridoksiini-HCl, Riboflaviini, Tiamiini-HCl, Vitamiini B12, Vitamiini D, Foolihappo, Biotiini, Kaliumjodidi, Kromikloridi, Natriumseleniitti, Natrojmolybdaatti
*luontainen aromi
Asiakkaidemme antamat arvostelut
kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Nature's Plus Protein Shake Chocolate
| 5 tähteä | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 tähteä | | 0 | (0%) |
| 3 tähteä | | 0 | (0%) |
| 2 tähteä | | 0 | (0%) |
| 1 tähti | | 0 | (0%) |
1 arvostelu
- Ei arvosteluja