Sonnentor Luomubasilika, 15 g

Pestoa pastalle

3,09 €

(206,00 € / kg, sis. 25,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 15 g

Jälleen varastossa alkaen 09. lokakuuta

Miksi kestää kauemmin?

Miksi kestää kauemmin? Tätä tuotetta ei valitettavasti ole varastossa, mutta saamme sitä pian. Voit tilata nyt – tuote lähetetään sinulle heti saapumisen jälkeen. Sulje

Toimitus maanantaina, 19. lokakuuta mennessä

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Italialainen erikoisuus
  • Välimerellinen aromi
  • Raikas ja mausteinen maku
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen
  • Ei sisällä gluteiinia Ei sisällä gluteiinia
  • Laktoositon Laktoositon

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomutomaattikuutiot tölkissä, 400 g

Sonnentor Luomubasilika, 15 g 3,09 € (206,00 € / kg)
Alnatura Luomutomaattikuutiot tölkissä, 400 g 1,39 € (3,48 € / kg)
Kokonaishinta: 4,48 €
Kuvaus

Kaipaavatpa pesto tai pasta viimeistelyä, basilika on italialaisen keittiön jo melko tunnettu salaisuus. Meillä basilika on vakiinnuttanut paikkansa tomaattiruokien luonnollisena kumppanina, mutta peston, pomodoron ja muiden klassikoiden lisäksi sitä voi käyttää monipuolisesti myös muissa ruoissa. Basilikan ainutlaatuinen, välimerellinen aromi hurmaa kukkaisilla vivahteillaan. Raikkaan mausteisessa maussa on makeita sävyjä, joita täydentää hienovarainen polte.

Vinkkejä ja valmistus:
Jo pelkkä basilikan näkeminen, tuoksuttaminen tai maistaminen herättää kaipuun etelään. Eikä ihme – basilika on tomaattien, salaattien ja pestojen uskollinen kumppani. Se sopii erinomaisesti myös pastaruokiin, kalan ja merenelävien seuraksi sekä aromaattisten pizzojen viimeistelyyn. Vinkki: Lisää basilika vasta ruoanvalmistuksen loppuvaiheessa, sillä kuumentaminen haihduttaa helposti sen aromia!

Tuotenro.: XPI-ST-003170
Sisältö: 15 g
EAN: 9004145003170
Valmistajan nro: 317
Merkki: Sonnentor
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille, Gluteeniton, Laktoositon
Allergeenit: Ei sisällä gluteiinia, Ei sisällä kananmunaa, Ei sisällä kalaa, Ei sisällä soijaa, Laktoositon, Ei sisällä selleriä, Ei sisällä sinappia, Ei sisällä seesamia, Ei sisällä lupiinia, Ei sisällä nilviäisiä
Tuotelajit: Mausteet
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Hiivaton, Vegaaninen, Vegetaarinen, vehnätön, Ilman keinotekoisia väriaineita, Ilman keinotekoisia aromeja, Ilman arominvahventeita
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä ja kuivassa
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1122 / 268 kj / kcal
rasva 4 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 0,74 g
hiilihydraatit 43 g
  josta sokeri 42,57 g
proteiini 14 g
suola 0,09 g
Ainesosat

basilika luomu

Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Sonnentor, Sprögnitz 10, 3910, Zwettl, Itävalta, www.sonnentor.com/de-at

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Sonnentor Luomubasilika

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder