Sonnentor Luomurakuuna, 20 g

”Lohikäärmeyrtti”

3,29 €

(164,50 € / kg, sis. 25,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 20 g

Jälleen varastossa alkaen 09. lokakuuta

Miksi kestää kauemmin?

Miksi kestää kauemmin? Tätä tuotetta ei valitettavasti ole varastossa, mutta saamme sitä pian. Voit tilata nyt – tuote lähetetään sinulle heti saapumisen jälkeen. Sulje

Toimitus maanantaina, 19. lokakuuta mennessä

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Miedon karvas maku
  • Ihanteellinen lisämausteeksi
  • Ranskalaisen keittiön klassikko
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen
  • Ei sisällä gluteiinia Ei sisällä gluteiinia
  • Laktoositon Laktoositon

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Sonnentor Luomurosmariini, leikattu, 25 g

Sonnentor Luomurakuuna, 20 g 3,29 € (164,50 € / kg)
Sonnentor Luomurosmariini, leikattu, 25 g 3,29 € (131,60 € / kg)
Kokonaishinta: 6,58 €
Kuvaus

Rakuuna tuoksuu miedon mausteiselta ja hieman kukkaiselta, ja sen vivahteissa voi aistia anista ja fenkolia. Hienostunutta mausteisuutta täydentää makeahko basilikan sävy.

Vinkkejä ja käyttö:
Rakuunaa ei kannata käyttää ainoastaan sinapin tai etikan maustamiseen. Se on ranskalaisen keittiön korvaamaton yrtti, joka antaa makua esimerkiksi klassiselle béarnaisekastikkeelle. Rakuuna sopii erinomaisesti myös kanan, kuten rakuunakanan, kalan ja vaalean lihan maustamiseen. Pieninä määrinä se tuo lehtisalaatteihin ainutlaatuisen aromin. Kokeile sitä myös parsan, kurkkujen ja kasvisraguiden kanssa. Vinkki: rakuunan aromi ja terävyys kehittyvät vähitellen, joten käytä sitä maltillisesti.

Tuotenro.: XPI-ST-003071
Sisältö: 20 g
EAN: 9004145003071
Valmistajan nro: 3071
Merkki: Sonnentor
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille, Gluteeniton, Laktoositon
Allergeenit: Ei sisällä gluteiinia, Ei sisällä kananmunaa, Ei sisällä kalaa, Ei sisällä soijaa, Laktoositon, Ei sisällä selleriä, Ei sisällä sinappia, Ei sisällä seesamia, Ei sisällä lupiinia
Tuotelajit: Mausteet
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Hiivaton, Vegaaninen, Vegetaarinen, vehnätön, Ilman keinotekoisia väriaineita, Ilman keinotekoisia aromeja, Ilman arominvahventeita
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä ja kuivassa
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1390 / 332 kj / kcal
rasva 7,2 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 1,33 g
hiilihydraatit 42,8 g
  josta sokeri 42,37 g
  josta tärkkelys 22,8 g
proteiini 0 g
suola 0,16 g
Ainesosat

rakuuna luomu

Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Sonnentor, Sprögnitz 10, 3910, Zwettl, Itävalta, www.sonnentor.com/de-at

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Sonnentor Luomurakuuna

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder