Vetain Tahini hell Bio, 200 g
Monipuolinen seesamierikoisuus luovaan keittiöösi
7,29 €
(36,45 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Mieto, tasapainoinen seesamin maku
- Pehmeä, kermainen koostumus
- Ei sisällä palmuöljyä
-
Vegaaninen -
Ei sisällä gluteiinia -
Laktoositon
Kuvaus
Tämä vaalea tahini valmistetaan yksinomaan kuorituista seesaminsiemenistä, jotka ovat peräisin valvotusta luomuviljelystä. Hellävarainen paahtaminen ja sen jälkeinen hienojauhatus luovat tahnan, jolla on erityisen pehmeä koostumus ja mieto aromi. Kermainen rakenne mahdollistaa monipuolisen käytön keittiössä, esimerkiksi kastikkeiden, dippien pohjana tai makeiden ruokien lisänä.
Käyttöohje:
Tahinia voidaan käyttää leivän päällä tai maustamaan dippejä, kastikkeita, itämaista hummusta tai mausteisia ruokia.
| Tuotenro.: | VE-148 |
|---|---|
| Sisältö: | 200 g |
| EAN: | 4262420251905 |
| Valmistajan nro: | 148 |
| Merkki: | Vetain |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen, Gluteeniton, Laktoositon |
| Allergeenit: | Ei sisällä gluteiinia, Laktoositon |
| Tuotelajit: | Elintarvike, sose |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Ei sisällä palmuöljyä, Vegaaninen, ILMAN lisättyä sokeria |
| Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: | E – Maapähkinät, H – Pähkinät |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 2826 / 675 kj / kcal |
| rasva | 62 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 9,3 g |
| hiilihydraatit | 1,5 g |
| josta sokeri | 1 g |
| | 23 g |
| suola | <0,01 g |
Ainesosat
100 % Paahdettuja kuorittuja seesaminsiemeniä[1]
- Ainesosat kontrolloidusta luomuviljelystä
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Vetain GmbH, An der Flur 9, 85604 , Zorneding , Saksa, support@vetain.de |
|---|