Vilgain Avokadoöljyspray luomu, 200 ml
Kylmäpuristettu luomu-avokadoöljy kätevässä spraypullossa
10,89 €
(54,45 € / l, sis. 13,5% alv.
Lajikkeet:
-
Vilgain
Avokadoöljyspray luomu
Kylmäpuristettu luomu-avokadoöljy kätevässä spraypullossa
10,89 €(54,45 € / l) -
Vilgain
Kookosöljy Spray Luomu
Kylmäpuristettu kookosöljy korkealla MCT-pitoisuudella kätevässä annostelijassa
8,59 €(42,95 € / l) -
Vilgain
Ekstraneitsytoliiviöljyspray luomu
Ekstraneitsytoliiviöljyä hellävaraiseen kylmäpuristukseen tietoiseen keittiöön
8,29 €(41,45 € / l)
Ominaisuudet ja edut
- • Hass- ja Fuerte-avokadot
- • Lämpönkestävyys 270 °C asti paistettaessa
- • Ainesosat täysin luomulaatua
-
Vegaaninen
Kuvaus
Vilgain LUOMU Avokadoöljyspray tuo korkealaatuisen, ekstraneitsytöljyn suoraan keittiöösi. Kylmäpuristettu öljy saadaan Hass- ja Fuerte-avokadoista, jotka ovat peräisin Keniasta ja tulevat luomuviljelmiltä. Lämpönkestävyys jopa 270 °C asti tekee tuotteesta ihanteellisen sekä kylmiin että lämpimiin ruokiin. Erityinen pullo pitää ponneaineen tarkasti erillään öljystä, mikä säilyttää laadun ja mahdollistaa käytön mistä tahansa kulmasta. Käytön aikana kaasua ei pääse karkaamaan. Vegaaninen öljy sisältää tyydyttymättömiä rasvahappoja, ja sen valmistuksessa ei käytetä lainkaan lisättyä sokeria.
Käyttöohje:
Ravista hyvin ennen käyttöä ja suihkuta 10-15 cm etäisyydeltä ruoalle tai paistinpannuun. Sopii sekä kylmään että lämpimään keittiöön. 1 sekunnin painallus vastaa noin 1,8 ml kastiketta. Annosjakaja mahdollistaa vakioannostelun (painallus keskelle) tai pienemmän annoksen (painallus kärkeen).
Käyttöohje:
Ravista hyvin ennen käyttöä ja suihkuta 10-15 cm etäisyydeltä ruoalle tai paistinpannuun. Sopii sekä kylmään että lämpimään keittiöön. 1 sekunnin painallus vastaa noin 1,8 ml kastiketta. Annosjakaja mahdollistaa vakioannostelun (painallus keskelle) tai pienemmän annoksen (painallus kärkeen).
| Tuotenro.: | VIL-45934 |
|---|---|
| Sisältö: | 200 ml |
| EAN: | 8595717722557 |
| Valmistajan nro: | 45934 |
| Merkki: | Vilgain |
| Koostumus: | suihke |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen |
| Tuotelajit: | Elintarvike |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Vegaaninen, ILMAN lisättyä sokeria |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 3467 / 828 kj / kcal |
| rasva | 92 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 16 g |
| josta monotyydyttymättömät rasvahapot | 63 g |
| josta monityydyttymättömät rasvahapot | 12 g |
| hiilihydraatit | 0 g |
| josta sokeri | 0 g |
| | 0 g |
| suola | 0 g |
Ainesosat
100 % Natives Avocadoöl[1]
- kontrolloidusta luomuviljelystä